Nejprve tyčky a pak gól, Petr Fridrich prolomil střeleckou smůlu

Vítkovický odchovanec Petr Fridrich patří zápas co zápas k hráčům, které je hodně vidět. Pět zápasů v řadě se mu nepovedlo bodovat, nicméně šance si vítkovický mladík dokáže vybojovat a i v utkání s Kometou ukázal, že pozitivní myšlení může být klíčem k úspěchu.

Petře, jaké bylo dnešní utkání z tvého pohledu?

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Chtěli jsme do toho jít aktivně a chtěli jsme vyhrát. Poprvé tady byli fanoušci, bylo to super. Myslím si, že jsme si to všichni užili a jsme rádi, že jsme získali tři body.

Co se ti honilo po první třetině?

Pro mě to bylo těžké. Dal jsem tam dvě tyčky. Už i v posledních zápasech jsem tam měl hodně šancí, které se mi nepodařilo proměnit. Snažil jsem se nad tím nepřemýšlet a šel jsem do zbytku zápasu a potom to tam padlo.

Po dvou tyčkách ses přece jen prosadil. Jak si viděl ze svého pohledu tu gólovou akci? Ta střela nevypadala jednoduše, je to tak?

Kluci, Hrouda (Jan Hruška) s Radem Bondrou tam udělali super práci za brankou a Rado to poslal před branku. Šlo mi to pod nohy, ale nějak jsem se to tam snažil poslat na branku a prošlo to nad rameno.

Jak důležitý gól to v tu chvíli byl?

Myslím si, že to byl hodně důležitý gól. Poté co jsme prohrávali 0:1, jsme převážili ten výsledek na svou stranu a hrálo se nám lépe. Myslím si, že ve druhé třetině jsme byli aktivnější než soupeř a poté jsme si to ve třetí třetině pohlídali.

Cítíš hrdost po vítězství v retro dresech?

Je to určitě velké. Jsme rádi, že po tom, co se vrátili fanoušci, dresy, prestižní utkání. Důležité utkání jak do tabulky tak si myslím, že i tady pro lidi.

Jak to vnímá kabina, když se do toho oblíkáte? Je to ozvláštnění nebo jste raději v klasických dresech?

Je to určitě něco netradičního. Ještě ty barvy. Je to žlutá a červená, na to nejsme vůbec zvyklí, takže jsme to ocenili. Určitě se nám to líbilo.

Uvítal bys více takových utkání s historickými dresy?

Jo, může to být zajímavé pro nás i pro fanoušky, ale ten hokej je pořád stejný.

Dnes si byl vyloučen za nafilmovaný pád, to se často nevidí. Jak si tu situaci viděl ty?

To nechci hodnotit.

Jak ti pak bylo na trestné lavici? Ještě když si k tobě za chvíli přisedl Roman Polák?

Bylo to určitě těžké, ještě proti Kometě, která má ty přesilovky výborné. Hráli skoro dvě minuty pět na tři, ale naši kluci s Alešem Stezkou to skvěle zvládli a byl jsem jim teda hodně vděčný na té trestné lavici.

Kometu jste dnes porazili počtvrté v sezoně, byl by to ideální soupeř pro čtvrtfinále?

Na to je ještě brzo. My se teď soustředíme na ty zbývající zápasy, co máme. Jsme rádi, že se nám s Kometou ty zápasy podařily a uvidíme, jak to bude dál.

Zvítězili jste ve čtvrtém z posledních pěti utkání, stoupá forma před blížícím se play off?

Hrajeme teď dobře. Ladíme to na to play off, takže doufáme, že nám ta forma vydrží dál.