Nechtěl jsem skočit rovnou do play off, říká navrátilec Lukáš Krenželok

Přišel, viděl a rozhodl. Lukáš Krenželok musel vinou zranění vynechat osm utkání. Sotva se vrátil téměř po měsíci do sestavy Vítkovic, hned byl vidět. Nejen, že v prodloužení vstřelil svou patnáctou branku v sezoně, ale v průběhu zápasu měl na hokejce další dvě zajímavé šance. Čich na góly z předbrankového prostoru během své absence evidentně neztratil.

Lukáši, jaký to byl dneska pro tebe zápas?

V první třetině to nebylo vůbec dobré, tam jsem si myslel, že to nezvládnu, ale od druhé třetiny to šlo lépe. Hráli jsme celkem dobře a kluci mi pomáhali, když jsem zkracoval střídání. Zvládli jsme to.

Dlouho to vypadalo, že si dojdete pro vítězství za tři body, ale přece jen se Českým Budějovicím podařilo srovnat. Jak jsi viděl ten blížící se závěr zápasu?

Vedli jsme. Je škoda, že jsme to tam v té přesilovce …. Ani nevím, jak to tam vzniklo. Nechali jsme Gulaše samotného na střelu z první a z toho on dává góly, to byla taková chybička. Jsme rádi za ten bonusový bod.

A bonusový bod byl zrovna tvá práce.

Není to moje práce. Rosťa Marosz mi to dal do prázdné branky, takže Rosťa má na tom velkou zásluhu.

Ty osobně jsi dnes měl další dvě velké šance. Co se tam stalo, že neskončily gólem?

Jednou se mi to odrazilo pod nohy, tak jsem to chtěl dát rychle. Jednou jsem to trefil i směr branka, ale Hrachovina tam dal dobře hokejku. Nepodařilo se mi to dobře trefit. Mám nějaké problémy s rukou a ještě to není ideální.

Pomalu, ale jistě vás čeká play off, které začnete doma. Jaká je atmosféra v týmu?

Už to chystáme na play off, už si říkáme nějaké věci. Víme, že předkolo bude, takže na tom pracujeme. Jdeme se na to připravit a začínáme alespoň doma a už to směřujeme k tomu.

Jak moc ses těšil na návrat? Nemusel jsi to přece jen trochu uspěchat, ať jsi rozehraný před play off?

Ještě jsem měl z toho strach, že to nebude dobré, ale dalo se to. Chtěl jsem před play off odehrát nějaké zápasy, ať to není tak, že skočím rovnou do play off. To by bylo těžké tam hrát dva dny po sobě. Teď se to dá s regenerací stihnout trošku rozjet.

Co jsi říkal na to vyloučení před třetím gólem Českých Budějovic?

Ani nevím, jak to přesně bylo? Pod ty nohy? Nevím no, ani to tak nevypadalo, ale normálně, oslabení, dostali jsme gól. Musíme si to ukázat a zlepšit to.