Nechci se od spoluhráčů lišit, říká Peter Mueller

Po dvou gólech na ledě Litvínova přidal americký kanonýr Peter Mueller dvě branky také v prvním utkání sezony před domácími fanoušky. A co víc, nemuselo zůstat jen u nich. Další tutovku mu v přesilové hře vychytal plzeňský brankář Miroslav Svoboda.

Petere, co bylo v dnešním rozhodujícím aspektem? Útočná efektivita?

Myslím, že to bylo nadšení z prvního zápasu doma. Všichni se před domácími fanoušky snažili hrát opravdu nadoraz. Snažili jsme se těžit z vítězství v Litvínově, zkusit to přenést do dalšího zápasu před domácími fanoušky. Myslím si, že jsme hráli solidně. Měli jsme dost přesilových her. Musíme si jich vypracovat dostatek snažit se z toho vytěžili důležité góly. Odvedli jsme dobrou práci.

Jak se ti líbí spolupráce a chemie se spoluhráči z první formaci Vítkovic?

Zatím to bylo dobré. Myslím, že je to samozřejmě trochu brzy na to to hodnotit, zvláště po přípravných zápasech, ve kterých jsme toho spolu tolik neodehráli, ale na konci dne je to prostě hokej. Když hrajete s dobrými hráči, vždy z toho bude něco dobrého. Máme štěstí, že jsme tento víkend přispěli, a doufáme, že na tom budeme i nadále stavět.

O Vítkovicích je známo, že dobře brání. Je to z tvého pohledu ve Vítkovicích více o defenzivě, než si byl zvyklý z Brna?

Je to o taktice a herním plánu, který se snažíme prosadit. Není to jen o jednom hráči, je to o týmu. Nechci se lišit od koholiv jiného v týmu. Ukázali jsme, že pokud dokážeme všechny čtyři lajny hrát týmově, tak to bylo zatím dobré. V prvních dvou zápasech jsme ukázali, že máme silné čtyři lajny, takže se snažím hrát svou hru a bavit se hokejem.

Zmínil si přesilové hry. Jak se ti líbí spolupráce se spoluhráči?

Myslím, že se stále sehráváme. Je zřejmé, že nám tam stále něco chybí. Myslím, že jsme měli jen pár, možná čtyři přesilovky a jednu dvojnásobnou. Takže samozřejmě s dalším tréninkem to bude lepší. Zatím to šlo dobře. Doufáme, že na tom budeme i nadále stavět, protože přesně k tomu slouží přesilová hra.

Dostali jste v přesilovkách volnou ruku, protože je v týmu několik kreativních hráčů, nebo máte striktně danou taktiku?

Myslím, že do toho samozřejmě patří trenérův herní plán, ale nakonec je to stejně na nás hráčích, kteří musí hrát. Můžete si stanovit strategií pro přesilovou hru, kolik chcete, ale v přesilových hrách se situace rychle mění a musíte být schopni reagovat. Nemáme jen první formaci, ale i druhou, máme nějaké signály, podle kterých můžeme hrát. Zatím jsme měli štěstí,  že se nám v prvních dvou zápasech povedlo pár gólů v přesilovkách vstřelit.

Jak si užíváš podporu domácích fanoušků?

Bylo to skvělé! Jsem rád, že skandují a jsou zapálení do hry. Pro nás hráče je to pro nás skvělé a nutí nás to hrát vždy nadoraz a hrát pro ně. Vážíme si toho, že přišli, doufáme, že jejich podpora bude pokračovat.