Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Navrátilci mají být lídry kabiny. Co se čeká od Irgla s Krenželokem?

Datum publikování:

Vítkovické A-mužstvo od pondělí pracuje na skupinky v přípravě na novou extraligovou sezonu. Dosavadní kapitán Jan Výtisk se s týmem rozloučil, vrátili se ale do něj staronoví zkušení borci. Co trenéři budou očekávat a vyžadovat od navrátilců Zbyňka Irgla a Lukáše Krenželoka?

Odchod dosavadního kapitána Jana Výtiska z Vítkovic není napříč fanouškovským spektrem ostravského klubu přijímán jednoznačně. Někteří vnímají konec osmatřicetiletého bojovníka jako nutný krok s ohledem na jeho věk a výkonnost, jiní zastávají opak. Oba názorové proudy se shodují ve vyjádřeních díků a přání štěstí do budoucího působení.

Do vítkovického týmu se ovšem po letech vrátili jiní slavní odchovanci. Konkrétně střelecky disponovaný Zbyněk Irgl z Olomouce a medailemi ověnčený a dobrou fyzickou hrou a obrannou činností známý Lukáš Krenželok z týmu posledního vítěze základní části, Liberce.

Trenér Mojmír Trličík se již v minulých dnech vyjádřil logicky radostně k příchodu obou zkušených borců. Například v případě Zbyňka Irgla není žádným tajemstvím, že se velký návrat mohl konat o několik měsíců dříve. „My jsme měli zájem o služby Zbyňka Irgla už v té druhé části minulé sezony – v té situaci, která byla. Měli jsme o něj enormní zájem. Z jeho strany tam byla touha, aby nám pomohl. Nerealizovalo se to v sezoně, ale chtěli jsme jej na tento rok do kádru a máme štěstí, že se nám to povedlo,“ pochvaluje si vítkovický trenér.

Jednání o návratu Irgla z Olomouce do Vítkovic bylo z trenérského pohledu velice rychlé, krátké a jednoznačné: „My jsme se spolu bavili hned po sezoně. Byl to krátký rozhovor, ve kterém jsem mu řekl, co se od něj čeká, jaká bude jeho pozice. Bylo to velice krátké s námi trenéry a vyřešené,“ líčí Trličík.

Zbyněk Irgl byl vždy střelecké eso. Kanonýr, který umí gól dát, ale také pro spoluhráče vypracovat. V mateřském celku navíc nyní na scénu přichází i další rovina jeho působení. „Co od Zbyňka čekáme? To, co od něj čekali všichni doteď. Jeho profesionální přístup. Jeho pozice bude i v šatně jako lídr kabiny. Je to absolutně profesionální hráč v každé vteřině sportovního života. Samozřejmě na ledě je to produktivita. Myslím, že když to splní, tak to bude stačit,“ pokyvuje s úsměvem kouč.

Role a požadavky na Lukáše Krenželoka už také trenéři Vítkovic mají a znají. „V podstatě to samé, co u Zbyňka, co se týká kabiny. Známe se řadu let a charakterově je to skvělý člověk a hráč do kabiny. Od něj samozřejmě budeme na ledě čekat mnohem více hlavně v defenzivní činnosti, v oslabeních a samozřejmě budeme rádi, když k tomu přidá produktivitu,“ přeje si šestapadesátiletý trenér.

Jak to vypadá, byť kádr Vítkovic definitivně uzavřen není, je s jeho podobou trenér Trličík spokojený. V sestavě má aktuálně 25 hráčů. Povedlo se přivést již zmíněné slavné a zkušené odchovance i nadějné a talentované mladíky. „Ta jednání byla dlouhá a bylo jich hodně a za to chci poděkovat majiteli klubu Aleši Pavlíkovi i Romanu Šimíčkovi. V této chvíli díky nim máme, co se týče kádru, vlastně splněno. Další jednání jsou už jen otázkou. Jak už jsem řekl, pokud narážíme například na Romana Poláka, tak toho bychom rádi v našem týmu přivítali, ale samozřejmě v tomto nejsme sami,“ dodává v narážce na jeden z posledních, avšak velkých otazníků lodivod modro-bílých.

Svěřenci tria Trličík – Stránský – Svozil mezitím v úterý vstoupili do druhého dne tréninků letní přípravy. Zatím jsou stále na programu především testy momentální kondice jednotlivých hráčů a dalo by se říci zahřívací fáze letní přípravy. Součástí úvodu do letní přípravy bude v tomto týdnu krom jiného i kondiční výšlap na Lysou horu.

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >