Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Náskok 8 bodů, ve hře je ještě 12! Vítkovice se stále soustředí na záchranu

Páteční výhra nad Plzní a souběh nedělních výsledků dávají Vítkovicím v závěrečném boji o záchranu do rukou velice dobré karty. Nicméně stále ještě není rozhodnuto a Ostravané tak budou v pátečním domácím zápase proti Mladé Boleslavi hrát o udržení extraligové příslušnosti.

Matematika dává všem jasná čísla. Jedenácté Vítkovice mají na čtrnácté – poslední – Kladno náskok 8 bodů, jenže čtyři kola před koncem základní části je ve hře ještě 12 bodů, takže si Ostravané nemohou dovolit polevit.

„Prostě dokud nebudeme mít úplnou a stoprocentní jistotu toho, že se nám v žádném případě nemůže stát, že bychom skončili poslední, budeme se maximálně soustředit na záchranu. V reálu to znamená nedívat se napravo nebo nalevo, nesledovat ostatní, ale v tom nejbližším zápase jít za body s maximálním nasazením a získat jich co možná nejvíce,“ přiznává otevřeně hlavní vítkovický trenér Mojmír Trličík.

Slova lodivoda týmu potvrzuje i útočník Ondřej Roman, jehož vítězná branka v pátečním zápase s Plzní zajistila Ostravanům důležité tři body. „Máme náskok osm bodů, je to dobrý náskok, ale matematicky to ještě není jisté. A dokud to nebude jisté, tak z naší strany nesmí přijít nějaké uspokojení. Musíme pořád tvrdě makat.“

Páteční úspěch nad Plzní 3:1 přišel Vítkovickým k duhu, ovšem vzhledem k tomu, že zápas 48. kola měli už předehraný, nezbývalo jim nic jiného, než v neděli jen sedět a sledovat, jak se situace kolem nich vyvíjí. Litvínov vyhrál, stáhl náskok Ostravanů z šesti na tři body a ještě má oproti nim jeden zápas k dobru. Pardubice doma padly s Libercem a ztrácejí na Vítkovice pět bodů. Kladno ztratilo v závěru utkání v Plzni a rozestup činí osm bodů.

Osm bodů dělí Vítkovice od hrany sestupu. Kromě Litvínova mají všichni ostatní odehrán stejný počet zápasů. Jak už bylo zmíněno, do konce základní části zbývají čtyři kola, což znamená, že reálně je ve hře ještě dvanáct bodů. Takže ačkoli může desátá příčka, vzdálená pět bodů, vypadat jakkoli lákavě, tou první metou, kterou modro-bílí potřebují potvrdit, je samotné setrvání v nejvyšší soutěži.

Ostravané teď získali pár dní zápasového oddychu, ale pak už to půjde ráz na ráz. Čtyři zápasy v osmi dnech. Nejprve v pátek 28. února domácí zápas proti třetí Mladé Boleslavi, v neděli 1. března dost možná klíčový zápas v Litvínově, hned v úterý 3. března opět v Ostravě proti aktuálně osmým Karlovým Varům a poslední kolo v pátek 6. března na ledě Hradce Králové.

Tipsport Extraliga 2019/2020 – po 48. kole

 

Program HC VÍTKOVICE RIDERA v závěru základní části Tipsport ELH

 

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary15602720
11HC VERVA Litvínov15512719
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716
13Bílí Tygři Liberec15404716
14Rytíři Kladno15132911
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >