Banner Promo

Národní tým se chystá na turnaj v Ostravě. Fridrich pokračuje, Stezka nikoli

Datum publikování:

Foto: Jan Beneš

Reprezentační událost sezony je tady. Domácí turnaj podniku Euro Hockey Tour – Czech hockey games hostí od čtvrtku do neděle OSTRAVAR ARÉNA. Národní tým pod vedením finského kouče Jalonena se může těšit na domácí prostředí a bouřlivou ostravskou atmosféru. Ve výhni vítkovického paláce se představí odchovanec Petr Fridrich, naopak brankář Aleš Stezka už nadále ve výběru reprezentace nepokračuje.

České hokejové hry 2022

Česká reprezentace se do Ostravy přesunula už před týdnem, svůj stan rozbila v domácí šatně extraligových Vítkovic. Odtud mužstvo vyrazilo ke čtvrtečnímu, respektive sobotnímu zápasu se Slovenskem ve Spišské Nové Vsi a Trenčíně. Čtvrteční zápas ve Spišské Nové Vsi vyhráli Slováci, v Trenčíně se po nájezdech radovali Češi. Vítkovice měly v obou duelech zastoupení na obou stranách. České barvy hájili útočník Petr Fridrich a brankář Aleš Stezka. Dres se slovenským dvojitým křížem zase oblékl obránce Patrik Koch, ten v sobotním střetnutí dokonce skóroval.

Po dvojzápase se Slovenskem udělal finský kouč českého výběru úpravy v sestavě. Širší kádr reprezentace opustili Martin Lang, Libor Zábranský mladší a brankáři Štěpán Lukeš a bohužel také vítkovický Aleš Stezka. Útočník Petr Fridrich nadále pokračuje a je tedy velice pravděpodobné, že bude mít tu čest a radost reprezentovat český tým ve svém domácím prostředí a domovské hale mateřských Vítkovic. O víkendu, respektive od čtvrtku do neděle totiž hostí OSTRAVAR ARÉNA vrcholný turnaj podniku Euro Hockey Tour s názvem Czech hockey games! Kromě Čechů se na něm představí týmy Rakouska, Švédska i olympijských vítězů z Finska.

Soupiska Česka pro další část přípravy

Brankáři:
Petr Kváča 
(Bílí Tygři Liberec), Marek Langhamer (Ilves, Finsko), Nick Malík (KooKoo, Finsko).

Obránci:
Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák, David Jiříček (všichni HC Škoda Plzeň), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk, KHL), David Sklenička (Kärpät Oulu, Finsko), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva, KHL), Richard Nedomlel (Mountfield HK), Libor Šulák (Örebro, Švédsko).

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik
 (všichni HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Petr Fridrich (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Blümel, David Cienciala (oba HC Dynamo Pardubice), Adam Klapka (Bílí Tygři Liberec), Jiří Smejkal (Lahti, Finsko), Pavel Kousal (BK Mladá Boleslav), Roman Červenka (Rapperswil-Jona Lakers, Švýcarsko), Matěj Stránský (Davos, Švýcarsko), David Krejčí (HC Olomouc) – hrát zatím nemá.

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd
Manažer týmu: Jan Černý
Hlavní trenér: Kari Jalonen
Asistenti trenéra: Libor Zábranský a Martin Erat
Trenér brankářů: Zdeněk Orct
Videotrenéři: Kalle Kaskinen a Jiří Horáček
Videotechnik: Denis Havel
Kondiční trenér: Dominik Kodras
Fyzioterapeut: Adam Havel
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Šulan a Oldřich Kopecký
Media manažer: Ondřej Kalát

Další program české reprezentace před MS

České hokejové hry v Ostravě:
28. dubna od 17:30 Finsko – Česko
30. dubna od 16:00 Česko – Švédsko
1. května od 16:00 Česko – Rakousko

Vstupenky zakoupíte zde »

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761