Na Tatranském poháru chceme uspět, zní z Vítkovic

Druhý nejstarší turnaj Evropy je finální prověrkou ostravského týmu před startem nové extraligové sezony. Vítkovické čekají tři zápasy ve třech dnech s rozmanitými soupeři. Tím prvním je v pátek maďarský Miskolc, který bude hrát nově slovenskou nejvyšší soutěž.

HC Vítkovice RideraVítkovice se po sedmi letech vracejí na Tatranský pohár. V minulosti jej vyhráli pětkrát, poprvé v roce 1969, naposledy v roce 2009. „Je to pro nás prestižní záležitost. Tatranský pohár je druhý nejstarší turnaj Evropy a vítkovická stopa na něm je historicky dlouhá a také úspěšná. V tomto duchu bychom rádi pokračovali i letos,“ hlásí kouč modro-bílých Jakub Petr.

Prověrka na ligu po všech stránkách

Vítkovičtí si na Tatranském poháru vyzkouší vše. Otestují svou připravenost pod tlakem tří zápasů ve třech dnech. Čekají je nevyzpytatelní soupeři, kteří sice možná papírově, nebo pro hokejovou veřejnost nepůsobí atraktivně, ale nebude radno je podcenit. V neposlední řadě jde o turnaj, ve kterém se i v přípravném období hraje o prvenství. „Minulý týden s utkáním s Porubou jsme zaměřili na kondiční stránku věci. Tento týdenní mikrocyklus jsme podřídili spíše herní stránce. Tatranský pohár je pro nás už opravdovou prověrkou na ligu, která začíná za dva týdny. Těch aspektů, které budeme chtít v naší hře vidět bude více a v neposlední řadě už to z naší strany nebude jen o pozorování a sledování, ale máme v plánu se s kolegou i více aktivně zapojovat do zápasového dění, tedy více reagovat na vývoj, více pracovat se sestavou a další věci,“ přemýšlí trenér Vítkovic.

Chtějí uspět

Jak už bylo zmíněno, Tatranský pohár je prestižní záležitostí a soutěží, která vyhlašuje vítěze. I z tohoto pohledu chtějí Vítkovičtí uspět. „Nejde říci, že jedeme jen ozkoušet svou připravenost. Je to turnaj a stejně jako do každého zápasu jdeme s tím, že jej chceme vyhrát, tak stejně jdeme do tohoto turnaje s tím, že na něm chceme být úspěšní,“ připomíná Jakub Petr.

V základní skupině Miskolc a Poprad

Turnaj se hraje ve dvou skupinách po třech týmech. Tabulka základní skupiny pak určí dvojice pro boje o umístění. Vítkovice se v základní skupině utkají s Popradem a Miskolcem. DVTK Jégesmedvék je sice maďarský tým, ale od letoška bude působit v nejvyšší slovenské lize. V týmu je řada cizinců, ať už Slováků, či zámořských nebo skandinávských hráčů. Právě proti ledním medvědům z Miškovce (jak zní původní české jméno maďarského města Miskolc) vstoupí Vítkovice v pátek večer do turnaje. „V prvé řadě jsou to pro nás neznámí soupeři a z toho pohledu je vždy lepší být ostražití. Mají v sestavě dost cizinců, navíc je vede trenérská ikona, Kanaďan Glen Hanlon, který v minulosti trénoval mimo jiné slovenskou reprezentaci. Bude to zajímavá konfrontace. Ale přiznám, že v tomto předzávodním období nevěnujeme až takovou pozornost soupeřům, jak to bývá během sezony v extralize. Bližší informace právě o maďarském celku získáme až po čtvrtečním zápase Popradu s Miskolcem, pak uděláme detailnější přípravu,“ prozrazuje na závěr Jakub Petr. Jeho tým vyrazí do Popradu, dějiště Tatranského poháru, v pátek ráno. Úvodní zápas s Miskolcem se hraje od 19 hodin.

Tatranský pohár 2018