Na suchu i na ledě. A-tým nabírá kondici i bruslařskými tréninky

Nejen v teniskách na atletické dráze a v posilovně, ale letos také v bruslích a na ledě nabírají hokejisté A-mužstva Vítkovic kondici na novou extraligovou sezonu.

Třetí týden letní přípravy na nový soutěžní ročník odstartovali hokejisté Vítkovic v bruslích a na ledové ploše. Trenéři se rozhodli pro letošek rozšířit klasickou baterii tréninkového drilu na suchu a přidali kondiční bruslařské tréninky na ledě.

„Je to plnohodnotné doplnění tréninků na suchu. Chceme tím zkrátit období, kdy jsou hráči mimo led. Jde o vyloženě kondiční tréninky – bruslení. Na led budeme chodit dvakrát týdně. Herní a systémové věci přijdou na řadu samozřejmě až během července a srpna, kdy se na ledě sejdeme už v kompletním složení,“ říká asistent trenéra Radek Philipp.

Společná týmová letní příprava, ve které je zapojena také desítka juniorů, vstoupila do třetího týdne. Část hráčů, starší a zahraniční, má individuální tréninkové plány. V kompletnějším složení se mužstvo sejde poprvé na červnovém soustředění v Nízkých Tatrách. V plné sestavě, tedy i se zámořskými hráči, se mužstvo sejde až v červenci po skončení suché fáze a při zahájení regulérní přípravy na ledě.