Na střídavé starty do Vítkovic obránci Lukáš Kovář a Robert Černý

Při zdravotních problémech Jana Štencela a Tomáše Černého reagují Vítkovice na zúženou sestavu defenzivy střídavými starty zadáků Lukáše Kováře a Roberta Černého.

V tomto týdnu se opět roztočí extraligová kola. Vítkovice do předvánočního programu jdou pod vedením nové trenérské trojice, jenže také se dvěma hráči na marodce. „Ze zdravotních důvodů máme nyní mimo hru obránce Jana Štencela a Tomáše Černého. Oba nastoupili léčení během reprezentační přestávky, ale jejich absenci počítáme v délce týdnů, u Štencla až pět týdnů, u Černého tři,“ líčí hlavní vítkovický kouč Mojmír Trličík.

Zúžené řady defenzivy tak nyní rozšířili dva hráči, kteří budou ve Vítkovicích působit formou střídavých startů z CHANCE Ligy. Konkrétně jde o zadáky Lukáše Kováře a Roberta Černého. „Na zranění jsme museli reagovat, protože kádr šesti obránců je málo, takže jsme do kádru získali na střídavé starty z Přerova Roberta Černého a z Frýdku-Místku Lukáše Kováře, takže máme nyní kádr osmi obránců.“

Lukáš Kovář je odchovanec vítkovického hokeje, poprvé do extraligy nakoukl v modro-bílém dresu už ve stříbrné sezoně 2010/2011. V ostravském klubu hrál do roku 2016. Poté se přesunul do organizace HC Oceláři, hrál za farmářský tým Frýdek-Místek ale několikrát si jej do extraligového mužstva vybral i Třinec, a to včetně zápasů play off. V minulé sezoně nastupovali i za Chomutov.

Čtyřiadvacetiletý bek Robert Černý je primárně hráčem prvoligového Přerova, ale jako kadaňský rodák a absolvent chomutovské hokejové Akademie Českého hokeje má na kontě už i start v Extralize. V dosavadním průběhu CHANCE Ligy nasbíral ve 30 zápasech za Přerov 7 bodů za 1 gól a 6 asistencí, s bilancí +4.