Na mezinárodní scénu kvarteto Vítkovických

Druhá reprezentační přestávka je tady. Ani v ní nebudou v dresech národních týmů chybět hráči Vítkovic, aktuálně vedoucího celku Tipsport Extraligy.

Nominaci na reprezentační akce v rámci prosincové přestávky dostali čtyři hráči kádru HC VÍTKOVICE RIDERA. Původně byli povoláni do české reprezentace brankář Aleš Stezka a útočník Petr Fridrich, do slovenského výběru obránce Patrik Koch a do lotyšského národního týmu Roberts Bukarts.

V pondělí došlo ke korekcím v nominacích.

Aleš Stezka se bohužel kempu českého národního týmu ani turnaje ve Švýcarsku nezúčastní, na vině je viróza, která mu nedovolila nastoupit v posledních dvou extraligových utkáních. V českém výběru trenéra Kari Jalonena tak figuruje nyní pouze útočník Petr Fridrich, který by měl absolvovat jak přípravný kemp, tak s týmem cestovat do Finska a následně do Švýcarska k zápasům. Na Swiss Hockey Games v rámci Euro Hockey Tour vyzvou Češi postupně Finy, Švédy a domácí Švýcary.

Korekce doznala i slovenská reprezentace. K Patriku Kochovi se nakonec připojí i obránce Mário Grman. Ten sice původně neměl být na Vianočný Kaufland Cup do Bratislavy povolán, ale po vypadnutí Petera Čerešňáka ze zdravotních důvodů, trenér Craig Ramsay Grmana dodatečně povolal.

V Bratislavě se představí i další z vítkovický hráčů, a to Roberts Bukarts, který tentokrát nechybí v nominaci lotyšského výběru. Na slovenském turnaji se kromě domácích a Lotyšů představí také Norové.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101