Na hokej ve Vítkovicích až 4 500 diváků! Extraliga startuje už ve čtvrtek 17. září

Tipsport Extraliga 2020/2021 začíná ve čtvrtek 17. září! Vítkovice budou doma hostit Litvínov! OSTRAVAR ARÉNA bude nově dle aktuálních nařízení vlády rozdělena do 9 sektorů a na hokej ve Vítkovicích tak bude moci přijít až 4 500 diváků!

Méně než týden zbývá do startu nové extraligové sezony. První kolo je naplánováno na pátek 18. září, ale dva zápasy se hrají již ve čtvrtek 17. září, konkrétně souboj Hradce Králové s Českými Budějovicemi a především utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC VERVA Litvínov (od 17:30 v OSTRAVAR ARÉNĚ).

Současná opatření proti šíření COVID-19 sice stále omezují normální hokejový život, nicméně aktuální vládní nařízení do značné míry rozvolnila možnosti fanoušků na stadionech! Dle nich může momentálně na hokej ve Vítkovicích do OSTRAVAR ARÉNY až 4 500 diváků (rozdělených do 9 sektorů po 500 divácích). Samozřejmostí je samostatný vstup pro každý z daných sektorů a současně s tím samostatné sociální zařízení a stánek s občerstvením. Právě tyto podmínky určily, že na extraligový hokej v Ostravě může být využito 9 sektorů po 500 divácích.

Především permanentkáři jistě uvítají fakt, že k dispozici jsou všechny klasické sektory arény a s nimi i všechna místa. Povinnost sedět ob řadu a ob sedadlo už neplatí, a tak žádné z míst v aréně není zablokováno. Permanentkáři si tak už nemusejí místa rezervovat, na svou klasickou permici vstoupí do arény (samozřejmě příslušným vstupem pro daný sektor – viz plánek) a posadí se na své místo, uvedené na permici.

Jedinou výjimkou jsou permanentkáři v sektoru A3. Sektor A3 je pro danou konfiguraci arény sektorem pro VIP. Držitelům permic do sektoru A3 bude místo nahrazeno – kontaktujte prosím ekonoma klubu Lenku Lazárovou (lenka.lazarova@hc-vitkovice.cz) – místo ze sektoru A3 bude vyměněno za jiné dostupné místo v hale v libovolném jiném sektoru (dle volby daného permanentkáře).

I navzdory omezené kapacitě budou v prodeji také klasické jednozápasové vstupenky, za cenu 199 Kč. Dětské vstupenky (pro děti do 15 let) budou za cenu 49 Kč. Vše možné zakoupit online v síti Ticketportal.cz (při nákupu dětské vstupenky – vyberte možnost sleva: dětská), nebo také na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY (v den daného utkání od 9:00). Bohužel při současných podmínkách a nutnosti kontrolovat počty diváků v hale a hlavně v sektorech je zrušen volný vstup pro děti do 120 cm.

S ohledem na počty permanentních vstupenek a klubových karet bude do prodeje pro každý zápas uvolněno cca 1 500 jednorázových zápasových vstupenek.

S ohledem na sníženou kapacitu nebude vyhrazen sektor pro hostující fanoušky. Výjimka může nastat v případě vzájemné dohody s jiným klubem a garancí vstupenek pro fanoušky Vítkovic v utkání hraném v aréně daného klubu.

Přehled všech klíčových informací:

Dle aktuálních vládních nařízení – z 1. 9. 2020

Využitelná kapacita OSTRAVAR ARÉNY: 4 500 diváků (9 sektorů x 500 diváků)

Každý sektor má svůj vlastní vstup do arény (barevně ladí s daným sektorem), náleží k němu samostatné sociální zařízení a samostatný stánek s občerstvením.

VSTUPY: Sektory C1, C2 a A3 mají své konkrétní vstupy na úrovni 4 metrů (uvedeno 4m) nad klasickými vstupy z úrovně ulice (0m) – přístup po rampách po stranách přístupů ke vstupům na úrovni ulice (C1 a C2) či z parkoviště F (sektor A3).

Ostatní sektory mají přístup z úrovně ulice (uvedeno 0m)

PŘECHÁZENÍ MEZI JEDNOTLIVÝMI SEKTORY JE ZAKÁZÁNO

Je nutné mít na zápasech v aréně roušku? Ano

Je nutné dodržovat rozestupy ob řadu a ob sedadlo? Ne

(v zájmu zdraví každého jednotlivce ale HC VÍTKOVICE RIDERA doporučuje, bude-li to možné, dodržovat v hledišti alespoň minimální rozestupy)

PERMANENTKÁŘI: není nutné si rezervovat místo, karta platí pro vstup do arény a platí i na uvedené místo

SEKTOR A3: sektor pro VIP.

• zdvořile prosíme permanentkáře s místy do sektoru A3, aby kontaktovali ekonoma klubu Lenku Lazárovou (lazarova@hc-vitkovice.cz) – místo ze sektoru A3 bude vyměněno za jiné dostupné místo v hale v libovolném jiném sektoru (dle dohody a volby daného permanentkáře).

Budou se prodávat vstupenky na jednotlivé zápasy? Ano

CENY JEDNOZÁPASOVÝCH VSTUPENEK

• cena vstupenky: 199 Kč
  • cena dětské vstupenky: 49 Kč (pro děti do dovršení 15. roku věku)