Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Může být trenér Holaň spokojený s kádrem? V rámci našich možností ano, míní

Datum publikování:

Trenér Miloš Holaň se na začátku února ohlíží za koncem přestupního období. Nové posily zatím po jednom či dvou zápasech hodnotit nechce. Zmínil také, jak to vypadá se zraněním Romana Poláka a proč v neděli proti Hradci nehrál Zbyněk Irgl.

V posledních dnech před přestupovou uzávěrkou jste získali do mužstva dva nové hráče. David Stach už stihl odehrát dva zápasy, Rob Flick jeden, jaké jsou vaše názory na jejich hru?

Na hodnocení je to brzo. Já těžko můžu po jednom zápase říct, jak ten daný hráč hraje. Chtěli jsme centry, máme tady centry. Počkáme několik zápasů a pak si teprve můžu udělat úsudek, já opravdu po jednom zápase nejsem schopný zhodnotit.

 

Co tedy od těchto nových hráčů očekáváte, jaké úkoly jim svěříte?

Když jsme si to proskautovali – chtěli jsme hlavně centra, tu pozici jsme hledali. Jsou to dva rozdílní centři, řekl bych. David Stach je více technický, více do spolupráce, kdežto Rob je více přímočařejší, s dobrou střelou. Čekám od nich samozřejmě i body, v přesilovkách a vůbec kdekoli ten prostor dostanou, aby byli produktivní, protože to nás taky celkem trápí – produktivita.

 

Jste s podobou týmu do zbytku sezony v rámci možností spokojený?

V rámci možností ano. Ano. Chtěli jsme přivést ještě jednoho obránce kvůli zranění Romana Poláka, ale na trhu to není. A pokud je, tak na to nemáme finance, abychom to byli schopní pokrýt. Chtěli jsme beka, ale to, co bylo volné, tak bylo za takových podmínek, které jednoduše není z naší strany možné akceptovat.

 

Zmínil jste zranění Romana Poláka, jak na tom tedy je?

Platí to, co jsem už řekl, že bude mimo tři až čtyři týdny minimálně. Znovu opakuji minimálně. Potom se teprve uvidí. Teď má Roman týden klid, potom začnou nějaké procedury. Je to ale vážné zranění, takže já určitě na Romana tlačit nebudu. Je to hráč, který je velice platný a já se budu řídit podle jeho pocitu.

 

Vraťme se ještě na chvíli k nedělnímu zápasu s Hradcem. Jak jste vnímal výkon mladého Petra Fridricha, který vstřelil dva góly, na jeden přihrál a proměnil nájezd?

Určitě měl svůj zápas. Spadlo mu to tam. Ne, že by to pro mě bylo překvapení. Ten kluk strašně dobře pracuje v tréninku, je hodně poctivý. Má dobré myšlenky, dobré věci, dobré návyky a chce něco dokázat. Je to pravý příklad juniora, který si o místo v áčku říká svým výkonem, ne věkem.

 

Ve zmíněném utkání s Hradcem nebyl v sestavě Zbyněk Irgl, můžete prozradit z jakého důvodu? Šlo o obnovení zranění, nebo byl mimo z výkonnostních důvodů?

Nene, my se Zbyňkem máme domluvu. On půl roku nehrál a není to pro něj jednoduché. Potřebuje do sebe dostat zápasový rytmus, ale zároveň potřebuje někdy i odpočinout. To proto, aby mohl dotrénovat fyzickou kondici, i když ji má dobrou, ale na ledě ještě dopilovat. Takže jsme se domluvili, že některé zápasy vynechá. Vůbec to ale není z výkonnostních důvodů, Zbyněk je hráč, se kterým počítám v základu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2022-2023
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >