Banner Promo

Musíme více chodit do předbrankového prostoru, apeluje uzdravený Patrik Zdráhal

Datum publikování:

Vítkovický odchovanec Patrik Zdráhal se zhruba po měsíci a půl vrátil do sestavy, ale ani jeho výkon nepomohl k bodovému zisku. Trenérský tým se rozhodl obnovit fungující spolupráci s Fridrichem a Barinkou zpět na centru, jenže úspěch se hned nedostavil. Zdráhal se dostal ke čtyřem střelám a zejména ta poslední volala po gólu.

Patriku, ty jsi dnes naskočil po dlouhé době a je z toho prohra s jednou vstřelenou brankou. Dobře se ti to hodnotit asi nebude, je to tak?

No, určitě se mi to dobře nehodnotí, protože si myslím, že ten výkon nebyl úplně špatný, akorát jsme vyhořeli v zakončení. Ty góly padají před brankou a my jsme tam dnes moc nebyli. Potřebujeme dát nějaký špinavý gól a odrazit se z toho a ty zápasy urvat takhle, protože ta naše koncovka dnes byla žalostná.

Nejen dnes, v předchozím zápase se vám branku dokonce nepodařilo vstřelit. Co s tím? Co v tréninku změnit?

Určitě musíme chodit více do předbrankového prostoru a dát ty špinavé góly. Musíme clonit gólmanovi, chodit tam a být důrazní v zakončení.

Co přesilovky?

Přesilovky taky. Je to o tom chodit před branku, střílet to tam a dneska se nám to nepovedlo. Vůbec se nám přesilovky nepovedly a stálo nás to zápas.

Jak se ti hrálo po dvou měsících na marodce?

Musím říct, že jsem to čekal horší. Fyzicky jsem se cítil docela dobře, ale ten cit v ruce nebo na hokejce nebyl ještě úplně ideální. Určitě se to v zápase zlepšovalo a myslím, že to bude dobré.

Co ta tvá velká šance v předposlední minutě, nesedla ti střela?

No, tak já jsem byl už trošku blízko k tomu gólmanovi a chtěl jsem mu to dát nad lapačku a bohužel jsem to netrefil. Škoda no.

Při tom tvém slalomu ale cit v ruce byl, nemyslíš?

No, to se mi docela povedlo, protože jsem měl vysokou rychlost, takže jsem si je tam obhodil, ale při tom zakončení to musí být lepší, musím na tom ještě zapracovat.

Dvě domácí prohry v blížícím se závěru základní části vám asi úplně nepomohou.

Určitě. Každá porážka nás mrzí. My se ale musíme dívat před sebe, máme teď další dva domácí zápasy s Kladnem a Třincem a před tou reprezentační pauzou potřebujeme bodovat. Teď se budeme soustředit na Kladno a v neděli potom na Třinec a musíme to urvat.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
Home Credit Aréna Liberec

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec4922342076
8Mountfield HK49157111670
9HC VÍTKOVICE RIDERA4917572068
10HC Olomouc4917752167
11HC ŠKODA PLZEŇ4914642558