Musíme si vítěznou náladu přenést i do sezony, hlásí Jakub Stehlík

Jeho gól definitivně zlomil odpor Komety a byl poslední trefou Vítkovic v přípravě 2022. Obránce Jakub Stehlík po zápase v Brně srovnal dvě konfrontace s Jihomoravany v rámci letních zápasů a prozradil, s čím Ostravané půjdou do sezony, která startuje už za týden.

Jakube, v posledním zápase přípravy jste dokázali vyhrát v Brně. Jak hodnotíš tento zápas?

Dobrá prověrka před startem sezony. Kvalitní soupeř. Jsme určitě rádi, že jsme vyhráli, ale hlavně si přejeme, abychom si to všechno přenesli i do začátku soutěže.

Duel v Brně byl svým způsobem odvetou toho zápasu v Ostravě, který jste vyhráli 7:1 a i na jihu Moravy jste uspěli, tentokrát 3:1. Dají se ta utkání srovnat?

Tady v Brně jsme určitě měli také šance na více gólů. Já sám jsem měl pár střel, které mohly skončit v brance. Mohli jsme dát více gólů, ale na druhou stranu jsme rádi samozřejmě i za tu výhru 3:1.

Jak to bylo herně, bylo to tentokrát vyrovnanější? Z tribuny se zdálo, že po většinu utkání kontrolujete dění na ledě…

Takhle, v zápase v Ostravě jsme hráli doma, dali jsme rychlé góly a pak už jsme si to kontrolovali. V Brně to bylo těsnější, protože to bylo o gól, maximálně o dva. Byli jsme pod větším tlakem.

Tvůj gól ze začátku třetí třetiny znovu vrátil výsledkový rozdíl na dvě branky. Byl to důležitý moment utkání?

Myslím, že nás to hodně uklidnilo. Vedli jsme zase o dva góly a bylo znát, že jsme klidnější. Kontrolovali jsme zbytek zápasu.

Kometa v závěru třetí třetiny ale dost přitlačila a i díky vyloučení na vaší straně mohla mít příležitost opět zdramatizovat zápas. Bylo těžké udržet v nervózních posledních momentech utkání?

Vždycky to je těžké, protože prakticky z ničeho může padnout jeden hloupý gól a je to zase všechno od znovu. Můžete se dostat pod tlak. Tam bylo hodně důležité, že to všechno pokryl Aleš Stezka v bráně. Nepustili jsme je do toho, aby to zase stáhli o jeden gól.

Tvůj gól byl poslední trefou Vítkovic v přípravě, navíc potvrdila vaše vítězství v Brně. Jak padl, můžeš jej popsat?

Buky mi dával křížnou přihrávku, jejich hráč ale do puku sáhl a dost ho zpomalil. Proti mně vystartovalo jejich křídlo, takže jsem se snažil dostat kotouč rychle na bránu. Gólman asi moji střelu vůbec nečekal a nereagoval na to, takže mu puk projel mezi nohama.

Příprava se uzavřela, před vámi je nyní týden nachystání se a příští pátek ostrý start sezony v Litvínově. S čím můžete do nového extraligového ročníku jít poté, co jste v Česku a s českými soupeři neprohráli?

Musíme si přenést tu určitou vítěznou euforii nebo náladu i do začátku sezony. Doufáme, že na tu povedenou přípravu navážeme, i když v lize to bude úplně jiné a mnohem těžší. Budeme se samozřejmě od začátku snažit nahrát co nejvíce bodů.