Musíme si to uhrát sami, velí před úterní domácí bitvou kapitán Jan Výtisk

V Litvínově jim nevyšlo vůbec nic. Vítkovice jsou dvě kola před koncem základní části v reálném ohrožení sestupem. Situace je vážná, ale ne beznadějná. V úterý hrají Ostravané na svém ledě s Karlovými Vary, kapitán Jan Výtisk burcuje tým k zodpovědnosti a ke tříbodovému vítězství, stejně jako volá „do zbraně“ pro poslední domácí zápas sezony i fanoušky!

Honzo, prohráli jste v Litvínově, jaký zápas to byl z vašeho pohledu?

No, z naší strany špatné. Prohráli jsme čtyři nula. Museli jsme si něco vyříkat, protože takhle se hrát opravdu nedá. Spoléhat na to, že někdo jiný zakopne a prohraje a bude hotovo, tak to nejde. My, jestli si to neuhrajeme sami, tak to nebudeme mít. V sezoně nám také nikdo nepomohl, že by výsledky hrály nějak pro nás, takže tak se k tomu musíme stavě a jestli si to neuhrajeme, tak to nebude.

Co vám ten zápas prohrálo?

Domácí měli větší chuť po vítězství.

Viděli jste výsledky ostatních týmů? Co jste jim říkali?

My nemůžeme kalkulovat, jestli ten nebo onen vyhraje nebo prohraje. My musíme vyhrát jeden zápas ze dvou a zachráníme extraligu. Kalkulovat a dívat se, jak hrají ostatní, je nezodpovědný risk.

Média v minulých dnech s Vítkovicemi už v boji o záchranu nepočítala a najednou jste tam…

Tak z našeho pohledu je to o tom, že musíme vyhrát jeden zápas, abychom tam byli. Máme na to dva špíly. Je to o nás. My jsme z devíti zápasů sedm vyhráli, ale možná jsme se trochu moc uspokojili, že už je to hotové a že třeba Kladno zakopne a prohraje, ale bohužel se tak neděje, takže jak už jsem řekl, musíme si to uhrát sami.

Jste z toho nervózní, přece jen není to komfortní situace, dvě kola před koncem?

Měli jsme náskok osm bodů, teď je to na třech. Je to naše chyba. Teď si to musíme uhrát.

V úterý hrajete doma s Karlovými Vary, pak jedete do Hradce. Je to těžký los na závěr?

Na los se dívat nemůžeme. Potřebujeme vyhrát jeden zápas, jednoho z nich potřebujeme porazit, ideálně už Vary v úterý doma, kdy nás, věřím, přijde hnát dopředu plná hala, protože je to poslední domácí zápas sezony a hraje se o všechno.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613