Banner Promo

Musíme si pomoci sami, nikdo jiný to za nás neudělá, hlásí bojovně Jan Výtisk

Datum publikování:

Ne příliš povedenou sérii domácích utkání mají za sebou hokejisté Vítkovic. Ví to i kapitán Jan Výtisk, ale pevně věří, že Ostravané zmobilizují síly a dokáží zvítězit už v dalším utkání to v neděli na ledě severočeského Litvínova.

Honzo, začneme spornými góly na 1:0 a 1:1. Mohlo i toto ovlivnit zápas? Reklamovali jste to tam poměrně dlouho…

Nevím teď jestli to bylo sporné. My jsme první třetinu, než jsme dostali ty dva rychlé góly, hráli dobrý hokej. 1:0 jsme vedli, ale pak jsme dostali góla a za dvacet sekund dalšího. Takže pak se nám to zbortilo a máme teď období, kdy to máme hodně těžké. Ale já věřím, že se z toho dostaneme a začneme zase vyhrávat.

Bude to o to těžší, že vás čekají zápasy venku? A poměrně dlouhá série…

Nevím, doma nám to moc nejde, takže já věřím… doufám, že nám to půjde aspoň venku a že hned už v neděli do toho vletíme. Říkám, půl zápasu jsme hráli perfektně, ale ta psychika teďka není úplně ideální. Dostaneme jeden, dva góly a pak se nám to celé zbortí.

Je to dáno hlavně psychikou nebo čím to je, že se vám aktuálně nedaří?

Tak my máme úsek, kdy hrajeme perfektně a pak máme výpadky. Těch se musíme vyvarovat. Kdybychom věděli proč, tak se nám to nestává. Vymlouvat se, že jsme mladé mužstvo, to nemá už cenu. To nám nepomůže. Máme před sebou další půlku sezony, nebo kolik je přesně odehraných zápasů. Říkám, já věřím, že se zvedneme.

Bylo slyšet nespokojené diváky. Jak na to jako kapitán nahlížíš?

To je názor diváků. Trenéři nehrají na ledě, jo. Vždycky je to tak, že když my plníme, co máme a nemáme naše výpadky, hrajeme perfektně a můžeme hrát s každým. Není to o trenérech, je to o nás hráčích, abychom si uvědomili, že musíme hrát šedesát minut.

Cítíš z trenérů pořád tu energii a chuť s tím něco udělat?

Určitě! Kdyby neměli chuť, tak si myslím, že sami odejdou. Mají chuť, dávájí do toho sto procent, ale říkám, na ledě jsme my a musíme plnit to, co máme. Když to plníme, tak můžeme hrát s každým.

Čekalo se na výstup z kabiny více než hodinu, přišel majitel Aleš Pavlík… řešila se nějak pozice trenérů, že by to třeba položili?

Ne, určitě ne, jedeme všichni celý mančaft jak jsme tak jedeme do Litvínova. A věřím, že tam vyhrajeme.

Dá se říci, co vám majitel říkal nebo s čím přišel do kabiny? Nějaké motto?

Tak s čím přišel… Musíme si pomoct sami, nikdo jiný nám nepomůže. Už jsem to říkal, musíme plnit co máme na sto deset procent a věřit, že se to otočí a jít tomu naproti. S tím musíme jít do nedělního zápasu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761