Banner Promo

Musíme hrát více z obrany, zhodnotil Rasty Dej

Datum publikování:

Útočník Rastislav Dej se vrátil zpět do sestavy, ale ani příspěvek tohoto specialisty na góly Pardubicím, k bodům nepomohl. Ve hře sice strávil jen lehce přes deset minut, ale jeho formace s mladíky Krejsou a Přibylem byla vidět a dobrým pohybem dělala soupeři problémy.

Rasty, víme, že to bude těžké, ale co říct k tomu dnešnímu utkání?

Dvě třetiny si myslím, že to byl vyrovnaný hokej a v té třetí škoda toho prvního gólu. Nás to samozřejmě nepoložilo, snažili jsme se, nějaké šance jsme si v třetině Pardubic vytvořili, ale sesypalo se to na naši stranu. 3:7 doma prostě…výsledek vypadá hrozně, ale musíme jít dále. Zápasy jdou v rychlém sledu za sebou. Jedeme v pátek do Budějovic a musíme tam makat zase na krev.

Zlomilo se to ve třetí třetině?

Samozřejmě. Bylo to o gól, šli jsme do toho, že to zvrátíme minimálně do remízového stavu. Taktické chyby v našem pásmě, naše nedůslednost při gólech. Musíme se toho vyvarovat, být v našem pásmu více zarputilí, někdy ty góly dostaneme strašně lehce. Musíme být více obětaví, houževnatí. Já vím, že jsou to fráze, které se často opakují, ale musí nás to více bolet. To je zkrátka cesta, jak se dostat z toho, abychom nedostávali tolik gólů.

Prosadily se všechny čtyři formace hostů, ale nejvíce vyčníval s hattrickem Lukáš Radil. To asi není dobrá vizitka pro obranu, že?

Jak jsem už říkal, musíme v tom našem pásmu hrát více důsledně. To, že se prosadily všechny čtyři formace a dali sedm gólů, to pro nás není dobrá vizitka.

Jak snášíte to, že jste doma prohráli všechny tři zápasy?

Tak není to nic příjemného, ale jak říkám, zápasy jdou rychle za sebou, teď nás čeká i nějaká venkovní série, pak máme doma ještě Olomouc. My se ale díváme na páteční zápas v Českých Budějovicích. Musíme si ty fanoušky zase naklonit na naši stranu. Ať už venkovním zápasem, nebo tím, že se budeme soustředit na každou třetinu. Musíme to hodit za hlavu, i když je to těžké.

Dostáváte hromadu gólů, zatím nejvíce v Extralize. Čím to je? Nedůrazem?

Samozřejmě to není příjemné. Sám si to nedokážu vysvětlit, budeme na tom muset zapracovat.

Tobě se loni proti Pardubicím dařilo, dnes ses také gólově prosadil a v tu chvíli jste vedli 3:2, to bylo týmu ještě asi hej, je to tak?

Je to škoda, na konci druhé třetiny jsme pak dostali dva rychlé góly a to nás asi položilo. Do té doby jsme hráli dobrý zápas. Jak říkám, musíme hrát více z obrany, více se na ni soustředit. Máme dost ofenzivních hráčů, nějaký ten gól vždycky dáme, ale pokud budeme dostávat, čtyři pět nebo šest gólů každý zápas, tak to bude velmi těžké.

Tobě osobně Pardubice sedí?

Připravuju se stejně jako na jiný zápas. Jsem rád, že to proti nim padá, ale připravuju se standardně.

Minule ses nevešel do sestavy, jak jsi to ve svých letech snášel?

Beru to tak, jak to je. Život jde dále, nechci to dále komentovat.

Byla to pro tebe dnes o to větší motivace?

Já mám motivaci už jen to, že můžu hrát Extraligu. Vážím si toho a je to má motivace.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761