Museli jsme to otevřít, komentuje smolný závěr utkání Jakub Stehlík

Obránce Jakub Stehlík měl dnes za stavu 0:1 na holi vyrovnání, když se v přesilové hře tvrdě opřel do puku. Ke smůle domácích ale jeho pokus skončil na tyči litvínovské branky a Vítkovicím pak soupeř ve třetí třetině gólově utekl.

Jakube, dnes to bylo po druhé třetině za stavu 0:2 ještě hratelné, kde se to podle tebe zlomilo ve prospěch hostů?

Lámalo se to od začátku. Litvínov hrál dobře dozadu a své šance proměnil. My jsme dlouho nemohli dát gól, takže nám pak odskočili. Museli jsme otevřít hru a soupeř toho využil.

Dnes jste nastřelili nějaké tyčky, nejprve ty a poté i Dominik Lakatoš. Mohlo se podle tebe jednat o momenty, které by zvrátily utkání na naši stranu?

Určitě, to rozhodlo. Oni ty góly dali, my ne. To byl největší rozdíl a pak už to bylo vabank a museli jsme hrát dopředu.

Bylo to složité i z toho pohledu, že jste nevěděli, v jakém složení Litvínov kvůli rozsáhlé marodce přijede?

To asi úplně ne. Oni doplnili kádr mladými kluky, kteří bruslili a dodali do toho takovou živelnost. Mají kvalitní kádr.

Co se stalo v závěru zápasu? Přece jen po dvou třetinách to nevypadalo na brankové hody.

Nám už nezbývalo nic, než hrát dopředu. Otevřeli jsme to a vzadu vznikly mezery, kterých soupeř využil a ty góly dal.

6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089