Možnost testování pro fanoušky před zápasy Vítkovic

Možnost testování na COVID-19 před domácími zápasy přímo u hlavního vstupu do OSTRAVAR ARÉNY ve spolupráci s laboratoří SYNLAB stále trvá. Fandové se mohou nechat otestovat před utkáním a případně i bez rezervace.

Fanoušci, kteří nemají ukončeno očkování nebo nejsou v ochranné lhůtě 180 dní po prodělání onemocnění COVID-19 mají pro potřeby prokázání bezinfekčnosti možnost nechat se otestovat před domácími zápasy Vítkovic přímo před hlavním vstupem do OSTRAVAR ARÉNY.

Vítkovický klub ve spolupráci s laboratoří Synlab zajistil provoz testovacího pracoviště před domácími zápasy extraligového týmu. Fanoušci, kteří nemají test z jiného certifikovaného pracoviště, se mohou nechat otestovat na místě i bez předchozí rezervace, nicméně je doporučeno si rezervaci vytvořit prostřednictvím rezervačního systému.

Testy si hradí zájemce sám dle platného ceníku SYNLAB, a to od 1. 11. 201 Kč za antigenní test (PCR test je nutné provést s předstihem – garantovaná doba doručení výsledku je 48 hodin, cena za PCR test je 840 Kč). Nárok na testy zdarma mají osoby dle podmínek ministerstva zdravotnictví, které již absolvovaly první dávku očkování a jsou v očkovacím procesu před jeho uzavřením či jiné výjimky, uvedené v podmínkách MZČR.

Fanoušci, kteří mají plně ukončené očkování, případně jsou ještě v ochranné lhůtě 180 dnů po prodělání onemocnění COVID-19 a mají o tom oficiální potvrzení, nemusejí se nechat testovat.

Testovací pracoviště společnosti Synlab czech s. r. o. je umístěno na parkovišti B, nalevo od hlavního vstupu do OSTRAVAR ARÉNY od ulice Závodní. Pracoviště bude v den zápasů otevřeno do začátku daného utkání. OSTRAVAR ARÉNA otevírá brány 90 minut před utkáním.

Pozn.: Prosíme fanoušky, kteří se rozhodnou nechat se testovat těsně před zápasem, aby dorazili na test s dostatečným časovým předstihem, aby se netvořily zbytečné fronty a nevznikaly komplikace. Děkujeme

Červený křížek označuje umístění odběrového pracoviště laboratoře Synlab Czech s. r. o. pro testy COVID-19

Prokázání bezinfekčnosti na zápasech HC VÍTKOVICE RIDERA

V souladu s platnými nařízeními vlády ČR a ministerstva zdravotnictví je každý návštěvník hromadné akce povinen před vstupem prokázat bezinfekčnost.

Bezinfekčnost musejí prokazovat všechny osoby starší 6 let.

Každý fanoušek musí při vstupu do OSTRAVAR ARÉNY prokázat svou bezinfekčnost některým z obecně uznávaných způsobů.

Pro návštěvu sportovních akcí přitom aktuálně platí, že je třeba mít u sebe oficiální potvrzení o provedení testu profesionálním odběrovým místem, popř. doklad o prodělání nemoci nebo o ukončeném očkování.

Potvrzení je přitom možno předložit jak v papírové, tak v elektronické podobě vč. certifikátů v aplikaci Tečka.

Za bezinfekčního je přitom považován každý, kdo:

a) je plně očkován (tzn. uplynulo min. 14 dní od aplikace druhé dávky vakcíny v případě dvousložkových vakcín, nebo min. 14 dní od očkování jednosložkovou vakcínou), nebo

b) doloží negativní PCR test ne starší než 72 hodin, popř. negativní antigenní test ne starší než 24 hodin, nebo

c)  doloží, že v posledních 180 dnech prodělal onemocnění covid-19.

Příslušné potvrzení o bezinfekčnosti je fanoušek povinen předložit při kontrole u vstupu do OSTRAVAR ARÉNY.

Vstup do arény a kontrola

Kontrola bezinfekčnosti – COVID-19

• fanoušci bez kontroly bezinfekčnosti nebudou vpuštěni ani do prostoru pokladen