Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Moravskoslezské hokejové hry U10 ovládl Čerepovec

Nejen Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů, ale i mezinárodní mládežnický turnaj Moravskoslezské hokejové hry U10 hostil na přelomu roku náš kraj. V jeho rámci změřili své síly hráči 3. a 4. tříd HC VÍTKOVICE RIDERA, HC RT Torax Poruba a HC Frýdek-Místek se stejně starými hráči z Ruska, konkrétně z týmů HC Vologda a HC Severstal Čerepovec. Jednalo se o další z řady projektů v rámci dlouhodobé spolupráce Moravskoslezského kraje a Vologodské oblasti Ruské federace.   

Po úspěšné srpnové návštěvě vítkovických osmáků ve Vologdě, odkud si z tamního turnaje přivezli bronzové medaile, zavítaly na sklonku roku do Moravskoslezského kraje z partrnerské Vologodské oblasti hned dva týmy hráčů do 10 let . Kromě HC Vologda přijeli tentokrát i hráči týmu HC Severstal Čerepovec. Oba týmy využily příležitost zúčastnit se turnaje Moravskoslezské hokejové hry U10 a zároveň navštívit v Ostravě dvě utkání ruské reprezentace v rámci Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů. 

Během turnaje si hosté z Ruska vyzkoušeli nejprve led frýdeckomístecké haly Polárka a o dva dny později pak předvedli své umění v porubské RT Torax Aréně. Nejúspěšnějším účastníkem se stal tým z Čerepovce, který během dvou turnajových dnů nastřílel svým soupeřům v pěti utkáních celkem 48 branek a obdržel pouze 6. Výsledek ale nebyl tím jediným, oč v tomto přátelském turnaji šlo.

„Jsem moc rád, že všichni malí hráči si užili především možnost změřit své síly se soupeři z jiné země. Pro mnohé z nich to navíc, vzhledem k jejich věku, byla jedna z prvních zkušeností na velkém hřišti. Přesto hráli všichni ze všech sil a v duchu fair play a poprvé mohli také zažít, jaké to je, když před jejich utkáním zní národní hymna. Možná právě tento dojem v nich probudí tolik potřebnou národní hrdost a bude pro ně tou správnou motivací, aby si jednou tu hymnu mohli na ledě poslechnout i v národním dresu,” podtrhuje jeden z důležitých aspektů těchto mezinárodních programů prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.    

Velmi kladně hodnotil celý pobyt i vedoucí ruské delegace Sergej Fokičev, olympijský vítěz závodu v rychrobruslení na 500 m z her v Sarajevu v roce 1984 a v současné době vedoucí odboru sportu Vologodské oblasti: “Mám radost, že se nám díky spolupráci s Moravskoslezským krajem a klubem HC VÍTKOVICE RIDERA daří úspěšně rozvíjet program těchto vzájemných výměnných pobytů, během nichž mohou hráči i trenéři všech zúčastněných týmů získávat nové cenné zkušenosti. A to, že jsme mohli během naší návštěvy shlédnout i dvě utkání našich juniorských reprezentantů, byla ona pověstná třešnička na dortu. Pro naše hráče to byl ohromný zážitek i veliká motivace do další práce. Vždyť naprostá většina dětí, které s námi do Ostravy přijely, byla vůbec poprvé někde v zahraničí – a hned mohly zažít úžasnou atmosféru vyprodané Ostravar Arény a vidět své hokejové vzory při takto výjimečné akci.”

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC VERVA Litvínov14412716
12Bílí Tygři Liberec14404616
13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613
14Rytíři Kladno14132811
15PSG Berani Zlín14013105
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >