Banner Promo

Moravskoslezské hokejové hry U10 ovládl Čerepovec

Datum publikování:

Nejen Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů, ale i mezinárodní mládežnický turnaj Moravskoslezské hokejové hry U10 hostil na přelomu roku náš kraj. V jeho rámci změřili své síly hráči 3. a 4. tříd HC VÍTKOVICE RIDERA, HC RT Torax Poruba a HC Frýdek-Místek se stejně starými hráči z Ruska, konkrétně z týmů HC Vologda a HC Severstal Čerepovec. Jednalo se o další z řady projektů v rámci dlouhodobé spolupráce Moravskoslezského kraje a Vologodské oblasti Ruské federace.   

Po úspěšné srpnové návštěvě vítkovických osmáků ve Vologdě, odkud si z tamního turnaje přivezli bronzové medaile, zavítaly na sklonku roku do Moravskoslezského kraje z partrnerské Vologodské oblasti hned dva týmy hráčů do 10 let . Kromě HC Vologda přijeli tentokrát i hráči týmu HC Severstal Čerepovec. Oba týmy využily příležitost zúčastnit se turnaje Moravskoslezské hokejové hry U10 a zároveň navštívit v Ostravě dvě utkání ruské reprezentace v rámci Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů. 

Během turnaje si hosté z Ruska vyzkoušeli nejprve led frýdeckomístecké haly Polárka a o dva dny později pak předvedli své umění v porubské RT Torax Aréně. Nejúspěšnějším účastníkem se stal tým z Čerepovce, který během dvou turnajových dnů nastřílel svým soupeřům v pěti utkáních celkem 48 branek a obdržel pouze 6. Výsledek ale nebyl tím jediným, oč v tomto přátelském turnaji šlo.

„Jsem moc rád, že všichni malí hráči si užili především možnost změřit své síly se soupeři z jiné země. Pro mnohé z nich to navíc, vzhledem k jejich věku, byla jedna z prvních zkušeností na velkém hřišti. Přesto hráli všichni ze všech sil a v duchu fair play a poprvé mohli také zažít, jaké to je, když před jejich utkáním zní národní hymna. Možná právě tento dojem v nich probudí tolik potřebnou národní hrdost a bude pro ně tou správnou motivací, aby si jednou tu hymnu mohli na ledě poslechnout i v národním dresu,” podtrhuje jeden z důležitých aspektů těchto mezinárodních programů prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.    

Velmi kladně hodnotil celý pobyt i vedoucí ruské delegace Sergej Fokičev, olympijský vítěz závodu v rychrobruslení na 500 m z her v Sarajevu v roce 1984 a v současné době vedoucí odboru sportu Vologodské oblasti: “Mám radost, že se nám díky spolupráci s Moravskoslezským krajem a klubem HC VÍTKOVICE RIDERA daří úspěšně rozvíjet program těchto vzájemných výměnných pobytů, během nichž mohou hráči i trenéři všech zúčastněných týmů získávat nové cenné zkušenosti. A to, že jsme mohli během naší návštěvy shlédnout i dvě utkání našich juniorských reprezentantů, byla ona pověstná třešnička na dortu. Pro naše hráče to byl ohromný zážitek i veliká motivace do další práce. Vždyť naprostá většina dětí, které s námi do Ostravy přijely, byla vůbec poprvé někde v zahraničí – a hned mohly zažít úžasnou atmosféru vyprodané Ostravar Arény a vidět své hokejové vzory při takto výjimečné akci.”

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025