Mládež začíná s přípravou

Vítkovické naděje začaly s tréninkem na novou soutěžní sezonu. Po juniorech se v pondělí do přípravného procesu zapojí ostatní týmy Akademie i žákovská družstva.

Nová sezona sice začíná až v září, nicméně na boje na ledě je potřeba nabrat dostatek sil. Mnohdy nepopulární, ale neodmyslitelná součást sezony – letní příprava – právě začala mládežnickým týmům HC VÍTKOVICE RIDERA.

První do tréninkového procesu vstoupili nejstarší z mládežníků, tedy junioři. „Začali jsme už minulý čtvrtek, ale hlavní náplní byly především testy, ve kterých jsme u jednotlivých hráčů zjišťovali úroveň fyzických sil. Ty nám poslouží jako měřítko pro porovnání v progresu v dalších fázích letní přípravy,“ říká trenér juniorky a také šéftrenér Akademie Českého hokeje HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

V pondělí odstartuje takzvaná suchá část letní přípravy také dorostencům a všem žákovským kategoriím.

Do příští sezony čeká mládežnické soutěže řada změn, tou největší z pohledu žákovských týmů je asi znovuzavedení kategorie 9. třídy a tedy opět co největší rozdělení podle třídních ročníků, nikoli podle ročníku narození.

V úrovni Akademií Českého hokeje se pokračuje opět v systému dvou týmů – dorostu a juniorů. Juniorská soutěž se bude hrát nově ve dvou úrovních, jako Liga Akademií, které se účastní kluby s platným statusem Akademie Českého hokeje a pak Extraliga juniorů, ve které jsou sdruženy ostatní špičkové kluby, které ovšem nemají licenci Akademie Českého hokeje.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101