Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Mládež začíná s přípravou

Datum publikování:

Vítkovické naděje začaly s tréninkem na novou soutěžní sezonu. Po juniorech se v pondělí do přípravného procesu zapojí ostatní týmy Akademie i žákovská družstva.

Nová sezona sice začíná až v září, nicméně na boje na ledě je potřeba nabrat dostatek sil. Mnohdy nepopulární, ale neodmyslitelná součást sezony – letní příprava – právě začala mládežnickým týmům HC VÍTKOVICE RIDERA.

První do tréninkového procesu vstoupili nejstarší z mládežníků, tedy junioři. „Začali jsme už minulý čtvrtek, ale hlavní náplní byly především testy, ve kterých jsme u jednotlivých hráčů zjišťovali úroveň fyzických sil. Ty nám poslouží jako měřítko pro porovnání v progresu v dalších fázích letní přípravy,“ říká trenér juniorky a také šéftrenér Akademie Českého hokeje HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

V pondělí odstartuje takzvaná suchá část letní přípravy také dorostencům a všem žákovským kategoriím.

Do příští sezony čeká mládežnické soutěže řada změn, tou největší z pohledu žákovských týmů je asi znovuzavedení kategorie 9. třídy a tedy opět co největší rozdělení podle třídních ročníků, nikoli podle ročníku narození.

V úrovni Akademií Českého hokeje se pokračuje opět v systému dvou týmů – dorostu a juniorů. Juniorská soutěž se bude hrát nově ve dvou úrovních, jako Liga Akademií, které se účastní kluby s platným statusem Akademie Českého hokeje a pak Extraliga juniorů, ve které jsou sdruženy ostatní špičkové kluby, které ovšem nemají licenci Akademie Českého hokeje.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >