Mládež se po přerušení vrací do hry

Do bojů v extraligových soutěžích se po vynucené pauze vracejí oba týmy Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA. Dorost čeká už v úterý Přerov, juniorka ve středu nastoupí proti Třinci.

Přerušení, vynucené zdravotní situací, zastavilo na čas oba týmy vítkovické akademie. Mimo hru byli v minulých týdnech jak junioři, tak dorostenci. Naštěstí období viróz je v obou družstvech, zda se, zdárně zažehnáno. Mužstva pečlivě přes reprezentační přestávku potrénovala a v tomto týdnu se už konečně vrací také do bojů.

Jako první dorost, který odehraje první zápas od 23. října. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky mají v dosavadním průběhu sezony na kontě jen dvě prohry, jinak si vedou suverénně. I s dvouzápasovým mankem mají na čele tabulky skupiny Východ stejný počet bodů, jako Třinec. Do ostrého zápasového tempa se vrátí v úterý v domácím duelu s Přerovem. Odstartují tím týden domácích duelů, ve čtvrtek přivítají Havířov a v sobotu Kometu Brno. Pomalu ale jistě se vítkovičtí dorostenci chystají na druhou část extraligy, a to skupinu o play off.

Domácí prostředí bude hrát do karet i juniorům, kteří se vracejí do akce rovněž poprvé od 23. října. V tabulce jim nyní patří až 12. příčka, nicméně oproti ostatním soupeřům mají výrazný zápasový deficit – v průměru mají odehráno o 6 zápasů méně, než jejich soupeři. Ve středu 17. listopadu vyzvou na ledě Multifunkční haly Ocelaáře z Třince. V pátek bude následovat cesta do Plzně a v sobotu přesun do Karlových Varů. V dalším týdnu bude pokračovat venkovní trip. Nejprve v úterý 23. listopadu na ledě Sparty, pak v pátek 26. 11. do Mladé Boleslavi a v sobotu 27. 11. do Liberce.

4HC DYNAMO PARDUBICE261253649
5BK Mladá Boleslav2712321044