Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Mládež jde po koronakrizi do akce! Domácí sezonu startují junioři proti Red Bullu

Datum publikování:

Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Pátečním soubojem s Red Bull Salzburg odstartují junioři domácí sezonu Juniorské ligy akademií. V následujícím týdnu se do ELIOD Extraligy zapojí i dorostenci a do soutěžního tempa se pomalu začínají dostávat také žákovská družstva Vítkovic. Vynucená pauza končí a Vítkovičtí od nejmenších až po ty nejstarší znovu míří do soutěžních bojů.

Oficiální tisková konference za účasti zástupců největších médií otevřela v pátek symbolicky sezonu mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA. Pravda, junioři rozehráli soutěž už minulý víkend prvním utkáním v Litvínově, nicméně Ostravané si opravdové otevření sezony nechali na domácí premiéru, ve které v pátek od 17:00 hodin hostí Vítkovičtí v rámci Juniorské ligy Akademií rakouský Red Bull Salzburg.

Dorostenci vstoupí do ELIOD Extraligy ve čtvrtek 17. září a postupně se do soutěžního tempa dostanou i žákovská družstva, proto před novináře předstoupili předseda HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek Petr Handl a místopředseda HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek Roman Šimíček.

„Máme velkou radost, že naše mládež, ať už týmy Akademie, nebo žákovská družstva, mohou opět naskočit do soutěží. Minulá sezona skončila náhle a nečekaně, když byla přerušena kvůli koronaviru. Nebylo to pro hráče snadné, zjistit, že najednou ze dne na den končíme a hrát se nebude, zvlášť když například náš dorost měl výborně rozehranou sezonu a čekalo ho mistrovství republiky právě u nás. Bylo to těžké období, ale zvládli všichni to zvládli a postupně, jak to možnosti dovolovaly, zahajovali přípravu. Nejprve individuálně, pak společně. Obrovský dík patří našim trenérům. Také mentálním koučům, kteří v té nesnadné době pomohli hráčům jednotlivých mládežnických kategorií se srovnat s tím, co nastalo. Dík patří našemu partnerovi, společnosti BorsodChem MCHZ, díky kterému jsme měli dostatek desinfekce jednak pro desinfekci rukou, ale i sportovního náčiní a sportovišť,“ zahájil tiskovku Petr Handl.

„Zvlášť velký dík patří partnerům mládežnického hokeje HC VÍTKOVICE RIDERA, statutárnímu městu Ostrava a Moravskoslezskému kraji. Bez jejich podpory, pomoci, by bylo prakticky nemožné pracovat s mládeží, vychovávat nové hráče,“ zdůraznil Handl.

Místopředseda spolku mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček pak už odpovídal na konkrétní dotazy novinářů. Naznačil, kteří hráči by mohli být v hledáčku A-mužstva do budoucna, rozebral sportovní stránku věci i kvality jednotlivých týmů. Vše je možné si poslechnout a shlédnout v záznamu tiskové konference HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089
8HC VÍTKOVICE RIDERA5622852187
9HC Olomouc5620842480
10HC KOMETA BRNO56171052476
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >