Mládež jde po koronakrizi do akce! Domácí sezonu startují junioři proti Red Bullu

Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Pátečním soubojem s Red Bull Salzburg odstartují junioři domácí sezonu Juniorské ligy akademií. V následujícím týdnu se do ELIOD Extraligy zapojí i dorostenci a do soutěžního tempa se pomalu začínají dostávat také žákovská družstva Vítkovic. Vynucená pauza končí a Vítkovičtí od nejmenších až po ty nejstarší znovu míří do soutěžních bojů.

Oficiální tisková konference za účasti zástupců největších médií otevřela v pátek symbolicky sezonu mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA. Pravda, junioři rozehráli soutěž už minulý víkend prvním utkáním v Litvínově, nicméně Ostravané si opravdové otevření sezony nechali na domácí premiéru, ve které v pátek od 17:00 hodin hostí Vítkovičtí v rámci Juniorské ligy Akademií rakouský Red Bull Salzburg.

Dorostenci vstoupí do ELIOD Extraligy ve čtvrtek 17. září a postupně se do soutěžního tempa dostanou i žákovská družstva, proto před novináře předstoupili předseda HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek Petr Handl a místopředseda HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek Roman Šimíček.

„Máme velkou radost, že naše mládež, ať už týmy Akademie, nebo žákovská družstva, mohou opět naskočit do soutěží. Minulá sezona skončila náhle a nečekaně, když byla přerušena kvůli koronaviru. Nebylo to pro hráče snadné, zjistit, že najednou ze dne na den končíme a hrát se nebude, zvlášť když například náš dorost měl výborně rozehranou sezonu a čekalo ho mistrovství republiky právě u nás. Bylo to těžké období, ale zvládli všichni to zvládli a postupně, jak to možnosti dovolovaly, zahajovali přípravu. Nejprve individuálně, pak společně. Obrovský dík patří našim trenérům. Také mentálním koučům, kteří v té nesnadné době pomohli hráčům jednotlivých mládežnických kategorií se srovnat s tím, co nastalo. Dík patří našemu partnerovi, společnosti BorsodChem MCHZ, díky kterému jsme měli dostatek desinfekce jednak pro desinfekci rukou, ale i sportovního náčiní a sportovišť,“ zahájil tiskovku Petr Handl.

„Zvlášť velký dík patří partnerům mládežnického hokeje HC VÍTKOVICE RIDERA, statutárnímu městu Ostrava a Moravskoslezskému kraji. Bez jejich podpory, pomoci, by bylo prakticky nemožné pracovat s mládeží, vychovávat nové hráče,“ zdůraznil Handl.

Místopředseda spolku mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček pak už odpovídal na konkrétní dotazy novinářů. Naznačil, kteří hráči by mohli být v hledáčku A-mužstva do budoucna, rozebral sportovní stránku věci i kvality jednotlivých týmů. Vše je možné si poslechnout a shlédnout v záznamu tiskové konference HC VÍTKOVICE RIDERA, spolek.

4HC DYNAMO PARDUBICE261253649
5BK Mladá Boleslav2712321044