Mistr 1981 Miloš Říha zemřel

Českou hokejovou veřejnost zdrtila zpráva o nečekaném skonu někdejšího kouče reprezentace a řady extraligových klubů i bývalého výborného hokejisty Miloše Říhy. Rodák z Přerova zemřel nečekaně ve věku 61 let. Smutní i Vítkovice, do jejichž historie se jednou pro vždy nesmazatelně zapsal.

Ve Vítkovicích strávil jen malou část své kariéry, ale zapsal se nesmazatelně do historie ostravského hokejového klubu. Miloš Říha se svými výkony výrazně podepsal pod zisk mistrovského titulu 1981, byl to on, kdo v posledním rozhodujícím utkání v Gottwaldově vstřelil dva góly Vítkovice tím díky výhře 4:2 potvrdily post šampionů.

Rodák z Přerova válel hokejově za Jihlavu, poté odešel do Vítkovic, se kterými slavil nejen ligové zlato, ale i stříbro 1983 a ještě jednou se do Ostravy vrátil v roce 1986. Velice úspěšný byl jako trenér, především na střídačce Pardubic, rovněž Sparty. Vavříny sbíral na Slovensku, kde se ziskem dvou mistrovských titulů zařadil mezi nejúspěšnější trenéry. Působil také v Rusku, s Atlantem Mytišči bral dokonce v roce 2011 stříbro v KHL. Vedl také českou hokejovou reprezentaci v letech 2018 až 2020.

Na závěr srpna přinesla média informaci, že byl jedenašedesátiletý Říha hospitalizován. Ani ne týden na to přišla další zpráva, že Miloš Říha, přezdívaný Pytlák, zemřel.

Český hokej ztratil velkou osobnost. Smutní ve všech klubech, kde Miloš Říha působil, rovněž ve Vítkovicích. Z mistrovského kádru 1981 se jedná o čtvrtého ztraceného člena – po obránci Milanu Figalovi (+2000), trenérovi Karlu Metelkovi (+2004) a útočníkovi Zbyňkovi Neuvirthovi (+2014).

HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a nejbližším Miloš Říhy

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719