Miroslav Svoboda po nule v Hradci: Potřebovali jsme to ubojovat

Dva dny před tím střídal po první třetině, v neděli ale doslova svou bránu zamknul a byl opět jedním z klíčů vítězství Vítkovic. Brankář Miroslav Svoboda si výhru v Hradci Králové užíval, bylo znát, že nejen z něj, padl velký balvan stresu. Boj o záchranu ale teprve začíná.

Šest porážek v řadě a nyní konečně tři body. Je znát, že máte, celý tým, velkou radost…

Je to super. Už jsme to potřebovali a konečně se to podařilo. Ubojovali jsme to každý zvlášť, ale zároveň všichni dohromady. Máme velkou radost, ale jedeme dál.

Řekli jste si po výměně trenérů, že už musíte zabrat?

Za prvé bych chtěl říct, že teď asi fanoušci budou plivat na Kubu Petra, ale tím to vůbec nebylo. On k nám vedl po zápase ve Varech rozhovor a myslím si, že tam už začal ten obrat. Pak za námi přijel pan Trličík, který to tady odkoučoval skvěle. Ukázal zkušenosti, které má, patří mu za to dík a doufáme, že nás to zase nakopne.

Co se tedy změnilo? Přístup?

Myslím si, že přístup jsme měli dobrý pořád. Od realizačního týmu až po posledního hráče, ale někdy to prostě nejde. Třeba já byl zraněný tři zápasy, to také nechá na týmu určitou stopu. Teď doufám, že se o pauze do toho zase dostaneme.

V Hradci jste byli aktivní hned od začátku, že?

Začali jsme hrát jednoduše, chtěli jsme udělat jednoduchý zápas a plnili jsme to do detailu. Body jsme potřebovali, protože Pardubice vyhrály čtyři jedna s Brnem, co k tomu říct? (pousměje se) Potřebovali jsme to a máme to, takže nálada dobrá. Po reprezentační pauze máme doma Olomouc a jedeme dál.

Když se zpětně ohlédneš za sérií šesti porážek, jak se mohla stát? Máš pro to osobně nějakého společného jmenovatele?

Těžko jde porazit takové soupeře, jako je Brno, Plzeň a Třinec, bohužel do toho já se zranil a měli jsme doma Spartu, Boleslav a pak kluci jeli do Litvínova. Těžký los a k tomu zranění, holt to k hokeji ale patří.

Proti Hradci ses cítil už dobře?

Pro mě je nejdůležitější zdraví. To když drží, tak jsem schopný se na zápas soustředit. Dneska jsem se soustředil na každou minutu, drželo to a věřil jsem, že vyhrajeme. Každá výhra se počítá, ať už za dva nebo za tři body. Uvidíme, kdo to povede dál. Týmu i trenérům bych chtěl poděkovat, jak jsme to zvládli. Teď je pauza, musíme dobře potrénovat, po ní, dá se říct, začíná nová liga, takže můžu slíbit, že uděláme vše pro to, abychom to nastartovali.