Miloš Holaň povede Vítkovice dál. Podepsal nový dvouletý kontrakt

Novou dvouletou smlouvu podepsal s vedením HC VÍTKOVICE RIDERA v úterý odpoledne trenér Miloš Holaň. Zkušený trenér a vítkovický srdcař tak bude nadále pokračovat u kormidla svého mateřského klubu.

Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA v čele s majitelem Alešem Pavlíkem v úterý odpoledne potvrdilo pokračování Miloše Holaně na pozici hlavního trenéra A-mužstva. Holaň podepsal s klubem nový dvouletý kontrakt.

„Za sebe i za celý klub mám radost, že naše vzájemná spolupráce s Milošem Holaněm bude pokračovat. Od svého příchodu k A-mužstvu před dvěma lety odvedl kus dobré práce a společně se svými trenérskými kolegy a ve spolupráci s Romanem Šimíčkem a Patrikem Rimmlem stojí za výbornými výsledky, kterých tým v této sezoně dosahuje. Miloš Holaň je Vítkovičák, má zkušenosti. Za sebe to vnímám jako pokračování spolupráce, o které věřím, že bude nadále úspěšná. K tomu samozřejmě Milošovi za celý klub přeji hodně štěstí,“ zmínil po podpisu nové smlouvy s trenérem majitel HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Miloš Holaň s majitelem HC VÍTKOVICE RIDERA Alešem Pavlíkem po podpisu nové smlouvy

„Jsem rád, že u nás Miloš bude pokračovat. Je to kvalitní trenér, má bohaté zkušenosti a mužstvu se pod jeho vedením daří. Jsme v každodenním kontaktu a za sebe můžu říct, že spolupráce funguje. Milošovi taktéž přeji hodně štěstí a ať se mužstvu i jemu daří v následujících letech tak, jako doposud,“ říká sportovní ředitel Roman Šimíček.

Miloš Holaň převzal A-tým 6. prosince 2020, povedlo se mu zastavit výsledkový útlum a dostat mužstvo do play off. V sezoně 2021/2022 už pod jeho vedením tým úspěšně přešel přes předkolo do čtvrtfinále play off. V současném, probíhajícím, extraligovém ročníku jsou Vítkovice po 28 oderaných kolech v čele tabulky.

Sám jedenapadesátiletý Miloš Holaň vždy emotivně doznával, že stát na střídačce svého mateřského klubu je splněním životního snu. Prodloužení spolupráce a pokračování v pozici hlavního trenéra Vítkovic tak přijal s nadšením a radostí. „Samozřejmě mám obrovskou radost. Vedu tým v klubu, kde jsem osobně vyrůstal a má motivace s mužstvem dosáhnout úspěchu je největší, jaká jen může být. Děkuji vedení klubu a majiteli Aleši Pavlíkovi za důvěru. Moc si toho vážím. Jak už jsem několikrát říkal, trénovat A-tým Vítkovic je pro mě splněným snem. Za sebe můžu slíbit, že práci mužstva budu nadále dávat své maximum a společně s kolegy se budeme snažit pokračovat v dobře rozjeté sezoně. Věřím a moc si přeju, aby výsledkem naší společné práce ve Vítkovicích byl úspěch, na který my všichni tady společně už tak dlouho čekáme,“ říká k podpisu nové smlouvy ve Vítkovicích Miloš Holaň.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101