Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Michal Barinka znovu ve Vítkovicích: Hodnocení nechám na jiných

Datum publikování:

V přípravném utkání na ledě Havířova zaznamenal obránce Michal Barinka obnovenou premiéru v dresu Vítkovic. Trenéři mu dali hodně prostoru, z druhé obrany nastupoval i do přesilových her a na oslabení. Mnoho důvodů k radosti ale po utkání neměl, AZet doma vyhrál 5:2.

Michale, obnovená premiéra ve vítkovickém dresu, ale výsledek z utkání v Havířově moc příjemný není. Jak bys zhodnotil zápas?

Já jsem byl rád, že jsem si po dlouhé době zahrál a taky jsem byl rád, že jsem dostal příležitost si zahrát právě tady ve Vítkovicích. Zápas to ale z naší strany vůbec nebyl dobrý. Nezačali jsme dobře. Když jsme se ve druhé třetině začali zvedat, dostali jsme dalšího góla a už se to vezlo.

 

Přitom třetí třetinu jste zahájili drtivým tlakem, při kterém se Havířov zmohl na pouhé vyhazování. Co během těchto úvodních šesti, sedmi minut chybělo k tomu, abyste se vrátili do zápasu?

Chyběl nám větší důraz do branky. Když tam nějaká střela jde, tak je potřeba jít po dorážce a narvat to tam i s gólmanem. Ale mně se to samozřejmě těžko hodnotí, když jsem tady ve Vítkovicích všeho všudy pár hodin. Těžko říct.

 

Byl to pro tebe vůbec první zápas po skončení minulé sezony…

Přesně tak

 

Jak ses tedy ty osobně v zápase po tak dlouhé pauze cítil?

Svůj výkon nebudu hodnotit, to ať ohodnotí jiní. Myslím, že jsem to zvládnul, nevymýšlel jsem tam nějaké složité věci, ale snažil jsem se to hrát jednoduše. Ale výkon, hodnocení, nechám na jiných.

 

Každopádně sis dost zahrál, bys nasazován na oslabení i přesilové hry…

Zahrál jsem si dost, to je dobrý. Dá se říct, že jsem spokojený, že jsem přežil (pousměje se).

 

Tvé působení, byť v této fázi na zkoušku, se zrodilo hodně rychle, bylo to i pro tebe překvapení?

Já jsem pořád vyčkával, co bude, protože tahle koronavirová situace je velký masakr. Co se děje, je šílené. Přece jen mám děti a vše se bude motat kolem nich. A když najednou přišla ta možnost a být doma s rodinou, byl jsem rád, že jsem toho mohl využít.

 

Úterý je za vámi, hned ve středu čeká další zápas, tým vyráží do Olomouce. Budeš hrát i tam?

To záleží samozřejmě na trenérech, ale já bych si rád zahrál. Uvidíme.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089
8HC VÍTKOVICE RIDERA5622852187
9HC Olomouc5620842480
10HC KOMETA BRNO56171052476
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >