Banner Promo

Michaela Vandase vyzval k vítěznému gólu Marek Hrbas

Datum publikování:

Vítěznou branku zápasu obstaral trochu překvapivě vítkovický zadák Marek Hrbas. V prodloužení a hře 3 proti 3 se vydal na výlet k brankovišti Kašíka a připravil gólovou radost pro Michaela Vandase. Ostravané tak berou ze zápasu s "Berany" dva body.


Marku, při hře 3 na 3 padla branka ve 33 vteřině. Ale výhra to byla zasloužená vzhledem k průběhu utkání, je to tak?

Ale ano, bylo tam zase spoustu šancí, jako mají kluci celou sezonu. Na branku vyšlou hodně střel, většinou soupřeův tým přestřílejí. Ale nakonec tam nic nespadne nebo padne málo gólů. Z tohoto pohledu se musíme pořád posouvat výše a musíme být rádi, že jsme průběh zápasu otočili.


Vy jste se v prodloužení zjevil v lehce netypické pozici. Je to při hře 3 na 3 běžné, že každý krouží po ledě všude?

Je to tak. Je tam šest hráčů na strašně velkém prostoru, takže ten pohyb tam dělá hrozně moc. A když už se dostanete do útočného pásma a jste na puku tak, tak ani já jako obránce nestojím jen nahoře. Pro ty bránící hráče je to nepříjemné když se tam motáme nahoru dolu, zleva doprava. To mě vyhovuje.


Co že jste Zlín tak zmáčkli v prodloužení?

Rozhodlo si myslím vyhrané buly. Tím že jsme získali rychle puk a hlavně jsem se na něm udrželi. Kdyby vyhráli buly oni a šli do našeho pásma, tak by to asi vypadalo jinak nebo naopak. Ta hra 3 na 3 se strašně blbě brání tím, jak jsou všichni v pohybu a je tam spoustu prostoru. Klíčové bylo podle mě to úvodní buly, které se nám podařilo vyhrát.

 

Ale celý zápas jste Zlín drtili, vyslali jste na Kašíka 40 střel. Není škoda, že berete jen dva body? Navíc když jste ještě prohrávali, byl ten inkasovaný gól hodně stresující?

Ten gól stresující byl, blbě jsme vystřídali. Tři nebo čtyři hráči šli najednou střídat a oni to najednou otočili. Tím vznikla situace dva na jednoho tuším, z toho nakonec padl jejich gól. Určitě se na to kouknem na videu, tohle by se nám nemělo stávat. Jsme ale rádi, že jsme je celý zápas tlačili a taky přestříleli. Jak jsem už řekl, musíme zapracovat na té produktivitě a pak to bude dobré.

Byla to těžká situace po inkasovaném gólu? Přeci jen přišel další dvouminutový trest a být to o dvě branky, proti pevné obraně Zlína už by to bylo složité…

Samozřejmě jsme se drželi plánu a chtěli jsme být nadále aktivní. Hokej je o hlavě a nesmíme po jednom góle věšet hlavu, že je všechno špatně. Soustředili jsme se hned na to další oslabení, že jej ubráníme a jedeme dále.

Jste tady relativně nový, co říkáte na tu střeleckou nemohoucnost týmu? Dnes bilance střel 40:20, ale jen jediný gól. Máte nějaké řešení, jak z toho?

(úsměv) Já nevím, na tréninku to fakt hodně cvičíme. Hodně střelby, souhry, já věřím že přijde konečně jeden zápas kdy nám to tam napadá a tím se to všechno zlomí. Bude to pak lepší a lepší. Tady jsou šikovní kluci, to že nám to střelecky nejde ještě neznamená, že by si nezasloužili tady být. Máme super hráče a jsme pořád pozitivní. Kdybychom byli pořád dole, tak bychom už předem prohrávali zápas, pokud bysme šli do zápasu s tím, že to nejde a prohrajeme. Věříme si, vládne tady pozitivní nálada jak při tréninku tak i v zápase a do každého mače jdeme s tím, že chceme vyhrát. Já věřím, že se to konečně prolomí.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary267521233
11HC ŠKODA PLZEŇ268331233
12HC VÍTKOVICE RIDERA256161226
13Rytíři Kladno254361224
14BK Mladá Boleslav274221918