Banner Promo

Byli jsme zbytečně pasivní, říká Matěj Machovský

Datum publikování:

Brankář Matěj Machovský dochytal nešťastné utkání v Litvínově a dnes proti královéhradeckému Mountfieldu dostal příležitost od úvodní minuty. Proti svému bývalému zaměstnavateli, kterému v loňské sezoně vychytal stříbrné medaile, se v brance se musel ohánět po celý zápas, ale ani jeho devětatřicet úspěšných zákroků nevedlo k bodovému zisku.

Matěji, jak jsi viděl dnešní utkání?

Utekl nám začátek a pak už se to těžko honí. Hradec takové zápasy umí, takže to bylo strašně těžké.

Jaký pro tebe byl návrat do známých míst?

Nervózní. Věděl jsem, že na nás Hradec vletí a chtěl jsem klukům nulu darovat co nejdéle, abych jim pomohl se do toho zápasu dostat, ale bohužel se mi to nepovedlo a oni už pak zápas kontrolovali.

Kde bys hledal klíčový okamžik toho utkání?

Těžko říct, asi nějaká naše neproměněná přesilovka. My jsme si tam nepomohli, těch střel jsme neměli moc, ale tou přesilovkou jsme si měli pomoct a to se nepodařilo.

Hradec má čtyři vyrovnané formace, v čem vás dnes předčil?

Agresivita a asi napadání. Všude na ledě nám to dělali těžkým a nedostávali jsme se do střel a to asi rozhodlo.

Jak se ti dnes chytalo proti kadenci hradeckých střel?

Čekal jsem to. Znám to z minulého roku z play off, kdy to nebylo vůbec jiné, akorát v brance Vítkovic stál jiný brankář. Kluci střílí odevšad, bez střelby není odměna toho gólu. Oni jdou na to takhle a vyplácí se jim to.

Dnes tomu ale chyběla invence vítkovických útočníků, je to tak?

Říkám, povedlo se jim vstřelit dvě branky na začátku a pak nás nepouštěli do žádných větších šancí. My jsme tam měli něco možná od modré čáry, kdy se dalo tečovat, to by pomohlo, ale neměli jsme tam jinak bohužel nic.

Vypadal výkon Vítkovic jako druhá třetina v Litvínově?

Těžko říct, ten Litvínov to tam urval během chvilky. Asi jsme byli zbytečně pasivní, mohli jsme se více tlačit do všeho.

Jak je to těžké pro brankáře vidět, že čas utíká, ale šance v útoku nepřibývají?

Tak těžké to je. Já se to snažím nevnímat a soustředit se na to, když přijede soupeř k nám do pásma a to je jediné, co můžu ovlivnit. Kluci by si to zasloužili, nějaký špinavý gól by se nám teď hodil, ať nás to nakopne, ale bohužel se nám to nedaří.

Po dvou výhrách přišly dvě porážky. Vítkovicím by se hodila šňůra třeba pěti výher, aby se dostaly výše, je to tak?

Je to tak. Hlavně v tom tříbodovém systému prohrajete pár zápasů a propadnete se, ale když se vám podaří poskládat pár výher, tak zase poskočíte. Musíme začít od drobností a vyhrát to o gól.

Líbilo se ti, jak tě hradečtí fanoušci přivítali?

Samozřejmě jsem za to vděčný, ale jsem vděčný taky za to, kolik lidí tady dnes přijelo z Ostravy. Přijeli nás podpořit. Obě strany fandily, ale hradeckým se asi fandilo lépe.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761