Banner Promo

Měl jsem dost času, líčí svou branku hrdina zápasu Karel Plášil

Datum publikování:

Závěr dnešního zápasu přinesl drama. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou Kometa dokázala gólem po dvou šťastných tečích vyrovnat a zdálo se, že zápas bude směřovat do prodloužení. O dvaačtyřicet vteřin později tomu ale bylo jinak. Karel Plášil nechytatelným švihem prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a rozhodl tak o zisku tří bodů pro Vítkovice.

Karle, dnes si vstřelil vítězný gól, jak si ho viděl ze svého pohledu?

Mára Kalus měl nahozený puk do rohu, který vybojoval a hned to posunul nahoru. Na to, že to byly dvě minuty do konce, jsem tam měl docela dost času. Snažil jsem se to poslat na bránu, což vyšlo, takže super.

Co ti problesklo hlavou? Jak důležité to bylo poté, co Kometa srovnala na 2:2?

Určitě. Oni nás docela tlačili, my jsme se to snažili ubránit. Takovým trošku slepeným gólem se vrátili do hry, bylo to 2:1. Pak ten druhý gól bylo něco obdobného, takže tenhle gól nás určitě nakopne do dalších zápasů a budeme chtít vyhrávat stejně.

Dvě třetiny jste drželi útočníky Komety na uzdě a ve třetí třetině jste zdá se, trošku povolili. Co se tam stalo?

Já si nemyslím, že jsme povolili. Kometa hrála dobře celý zápas. Víme, že mají silný útok, snaží se hodně forčekovat, čtou tu hru, snažili se za nás celý zápas zajíždět. Z toho pak vyplynuly ty dva góly, ale naštěstí jsme to dokázali překlopit na naši stranu.

Martin Zaťovič říkal, že pak hráli tak trochu vabank a otevřeli to. Měl jsi stejný pocit?

Tak oni pak už hráli v šesti, takže tam měli o hráče víc. I v pěti měli dost šancí, takže určitě to bylo znát.

Na Aleše Stezku dnes šlo 44 střel. Čím to, že jste nechali Kometu tolikrát vystřelit?

My jsme hráli docela stažený box před brankou. Oni hráli po perimetru a snažili se střílet, takže to si myslím, že je ten důvod, proč měli tolik střel.

Dnes to pro něj navíc byl nevšední zápas, syn měl narozeniny, gratuloval mu na kostce a pak přidal několik super zákroků.

Od začátku sezony podává skvělé výkony, kterými nás drží v každém zápase. Chytá výborně, myslím si, že nám několik zápasů i vyhrál.

Co říkáš na to, že se dnešní zápas odehrával před omezeným počtem fanoušků? Limituje tě to nějak ve výkonu nebo to tolik nevnímáš?

Nelimituje. My se musíme na každý zápas připravit stejně, ať tam diváci jsou nebo nejsou. Samozřejmě nás to všechny mrzí, že ta situace je taková, jaká je, ale musíme se s tím poprat a jsme rádi, že alespoň těch tisíc fanoušků přišlo.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761