Banner Promo

Mário Grman: První gól potěšil, ale má úloha je jiná

Datum publikování:

Mário Grman přišel před sezonou v podstatě jako přímá náhrada za defenzivního specialistu Romana Poláka. Není tedy bekem, od kterého by se očekávaly body, ale jeho úkolem je zabránit v získávání bodů útočníkům soupeře. Svou první branku ve vítkovickém dresu a celkově druhou extraligovou, si schoval až do jedenapadesátého kola, když dělovkou od modré čáry vyrovnal na 2:2.

Mário, jak důležité bylo utkání vzhledem k tomu, že se podařilo udržet druhou příčku?

Určitě to bylo velmi důležité. Pro nás se nic nemění, ještě máme jeden zápas a chceme udělat všechno pro to, abychom ho zvládli a to druhé místo uhájili.

Je tedy pro tým druhé místo důležité?

Zas až takový velký tlak tomu nepřikládáme. Před play off chceme hrát co nejlepší hokej, připravit se a být úspěšným týmem.

Dnes jste nezačali dobře a Kometa šla do vedení 2:0, přesto se vám podařilo otočit. Jak se dnešní výsledek rodil?

Nakopl nás hlavně ten první gól ve druhé třetině. Cítili jsme na sobě, že jsme se zvedli a dostali jsme momentum utkání na naši stranu a jsme rádi, že jsme ten zápas vyhráli za tři body.

Co bys řekl ke třetí třetině, ve které jste Kometu výsledkově přejeli?

Tam se to zlomilo. Spadlo nám to tam, dokázali jsme to ubránit a navíc navýšit vedení gólem do prázdné branky.

Jak důležitá je série tří výher takhle před play off?

Určitě je. Je velmi důležité mít tu pohodu a tu chuť vítězství před play off, abychom se dobře dokázali připravit. Jsme za to velmi rádi.

Pomáhá vám psychicky i fakt, že dokážete otočit nepříznivé utkání, nebo že se nespoléháte na jednoho střelce?

Určitě ano. Měli jsme takový i začátek sezony, že ne vždy se nám povedlo jít do vedení, ale dokázali jsme to strhnout na konci zápasu na naší stranu. Jsme rádi, že se nám to zase daří a doufáme, že to tak bude i nadále.

Ty osobně ses radoval z prvního extraligového gólu v dresu Vítkovic. Byla to pro tebe úleva, nebo individuální statistiky vzhledem ke svým defenzivním úkolům nesleduješ?

Osobně tomu nepřikládám velkou váhu. Jsem rád, že to tam padlo, potěšilo mě to, ale jak říkám, úlohu v týmu mám jiné a budu se je snažit plnit i nadále.

Nedávno jsi podepsal ve Vítkovicích nový kontrakt. Jak ses v týmu zabydlel?

Jsem spokojený. Přišlo to docela rychle, měl jsem vlastně opci. Vedení přišlo, dalo mi důvěru, domluvili jsme na určitých věcech a myslím, že to šlo celkem rychle.

Sedlo ti angažmá ve Vítkovicích po hokejové stránce?

Myslím, že ano. Jak říkám, sezona je zatím z naší strany velmi vydařená a nebyl důvod řešit něco jiného.

Jak vnímá kabina fakt, že se vám podařilo překonat metu sta bodů?

Osobně si myslím, že je to super, že jsme dokázali přepsat ty historické statistiky, ale zase nechceme na to klást nějaký přehnaný důraz. Sezona pro nás začíná tím play off a bude záležet, jaký výsledek uhrajeme tam.

Trenér Holaň před utkáním říkal, že zápas s rozjetou Kometou bude přípravou na play off, jak cenný je fakt, že jste se dokázali dostat ze stavu 0:2?

Určitě je to pro tým skvělé povzbuzení, že jsme to nevzdali a dokázali ho otočit a strhnout na naší stranu. Publikum se chytilo a hnalo nás dopředu, byl to v podstatě náš další hráč, takže jsme rádi, že jsme jim tu výhru dopřáli.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761