Máme tři body, jsme zachráněni! Oddechl si kapitán Jan Výtisk

Vítkovický kapitán Jan Výtisk byl po předposledním utkání sezony stručný a na pozápasových rozhovorech zdůraznil, že je za záchranu ostravského celku v Extralize rád. Pro Vítkovice nakonec nebyl duel s Karlovými Vary takovým dramatem, takže před 52. kolem mají modro-bílí jistotu nejvyšší soutěže i pro příští ročník.

Honzo, proti Karlovým Varům to byl nečekaně lehký zápas vzhledem k sestavě soupeře. Jak bys to zhodnotil ty?

Tak jak já to hodnotím… Máme tři body, my jsme zachráněni a to je pro nás to nejdůležitější.

A co říkáš na to s jakým kádrem do Ostravy soupeř přijel?

Připravovali jsme se na Karlovy Vary v jakékoliv sestavě. Přijeli s tím, s čím přijeli. Máme tři body, jsme zachráněni a to je pro mě důležité.

Nicméně, některé fanoušky to mohlo trochu zklamat. Je takový zápas důstojný Extralize?

To není otázka na mě. Já se k tomu nebudu vyjadřovat.

Překvapila tě sestava hodně když ses dozvěděl s čím Karlovy Vary přijedou?

Až nám ji trenéři vyvěsili v kabině s jakou nastoupí sestavou, tak jsem se to dozvěděl. Co chcete k tomu slyšet ode mě? Já k tomu nemám co říct. Prostě přijeli s takovou sestavou s jakou přijeli a jsme rádi za to, že jsme zachránili extraligu v Ostravě, ve Vítkovicích. To je tak vše a více asi k tomu neřeknu.

Přesto, mohlo tam být podprahové riziko podcenění?

Ono ty zápasy, když přijedou s úplně jinou sestavou s juniorama, když to takhle nazvu. Tak je to vždycky nebezpečné, protože ten zápas se musí bojovat od začátku, jinak se to může zvrhnout. Naštěstí jsme k tomu přistoupili jak jsme k tomu přistoupili a zvládli jsme to.

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719