Banner Promo

Máme to v sobě, říká dvougólový Rastislav Dej

Datum publikování:

Rasty Dej byl se svou formací hned od úvodu nasazován proti elitní lajně soupeře. Tento tah domácím trenérům sice nakonec moc nevyšel, ale vítkovický útočník dokázal vstřelit dvě branky z brejků, na které chtěli vítkovičtí vsázet. Dva góly slovenského legionáře nakonec stačily pouze na bod. Byť bod s lídrem extraligy může být v konečném součtu hodně cenný.  

Rasty, je po tom průběhu bod málo?

Dneska to byl dobrý zápas. Hrály dvě první mužstva extraligy. Jestli je bod málo? My jsme za něj samozřejmě rádi, protože to z naší strany bylo do půlky zápasu nervózní. Prohrávali jsme o dvě branky 4:2 a nevypadalo to s námi dobře. Potřebovali jsme něco změnit, ale stále jsme věřili a jsme rádi, že jsme to ještě ve druhé třetině nakopli a dotáhli výsledek. Zase jsme trošku navnadili fanoušky, kteří jsou skvělí. Ve třetí třetině jsme věřili, že by tam někdo ten jeden gól mohl dát. Snažili jsme se hlavně hrát dobře zezadu, abychom Pardubice nepouštěli do brejků dva na jednoho a podobně. Samozřejmě jsme rádi za každý bod, dneska to byl extrémně těžký zápas a věřím, že se každému líbil. Bod s pokorou bereme a jdeme dále.

Třetí třetina byla opatrná z obou stran. Nebyla škoda, že jste nevyužili toho laufu po těch dvou brankách?

Samozřejmě, že jsme chtěli. Pardubice ale mají svou kvalitu a docela dobře to v té třetí třetině zahráli i oni. Možná to vypadalo, že to bylo taktické, ale chtěli jsme to zvrátit na naši stranu. Chtěli jsme vyhrát, byly tam nějaké náznaky, přesilovka ke konci i v prodloužení. To už je loterie. Bereme každý bod. Po první polovině to s námi nevypadalo dobře, a když se na to podíváme z tohoto pohledu, tak je to dobré.

První pardubická formace je v současné době asi nejlepší lajnou v extralize. Vy jste je dnes více než půl zápasu bránili, jaké to z vašeho pohledu bylo?

Připravovali jsme se na ně a moc nám to dneska nevyšlo. Dali nám tam myslím dva góly. Potom už jsme se na to tolik nesoustředili a lajny se točily normálně. Myslím, že to z nás možná trochu opadlo, asi jsme byli i trošku nervózní a z toho pramenily malé taktické chyby. Oni dobře rotují v útočném pásmu a jsou silní na puku. Jsou to kvalitní hráči, příště si je musíme lépe pohlídat a možná ten výsledek bude vypadat trochu jinak.

Jsou výborní, ale dokážou se dostat soupeři i pod kůži. Ty sám si tam měl v závěru se Zohornou nějaký rozhovor. O čem byl?

Tak je to normální zápas, emoce pracují a nebral bych to nějak extrémně vážně. Prostě klasický zápas jako každý jiný.

Dnes skončila vítkovická vítězná série na domácím ledě. Berete si to nějak nebo to hodíte za hlavu?

Máme dva dny do dalšího zápasu a čekají nás teď dva zápasy doma. Určitě si k tomu něco řekneme k nějakým taktickým věcem, ale doteď to bylo fajn. Dneska to nebyl odevzdaný zápas, takže si nemáme co vyčítat. Hráli jsme dobře. Samozřejmě to mrzí, že jsme neuhráli aspoň ty dva body, když už, ale jdeme dále.

Každopádně proti prvnímu týmu extraligy, který měl za sebou deset vítězných utkání v řadě, jste se dokázali vrátit do zápasu. To je jistě pozitivní zjištění, navíc, mohli jste i zvítězit.

Samozřejmě, jak jsem říkal, dostalo nás to zpět do zápasu a podle toho to pak i vypadalo. Zápas měl náboj a od toho se musíme odrazit. Umíme dotáhnout zápasy, které prohráváme. Není to tak, že bychom byli skleslí nebo tak. Táhne se to s námi celou sezonu, pracujeme na tom, věříme si, že to umíme dotáhnout a dnes se to zase ukázalo, že to v sobě máme. Když budeme v našem pásmu pozornější, tak si myslím, že bychom se do toho vedení mohli dostávat častěji my a možná to potom bude lepší.  

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761