Banner Promo

Máme dobrý pohyb a jsme na vítězné vlně, raduje se kapitán Jiří Burger

Datum publikování:

Třetí domácí zápas Vítkovic v řadě znamenal prodlouženíbodové šňůry, navíc Ostravané porazili Kladno o tři branky. Jiří Burger sipřipsal hned dva zásahy a především ten první byl v utkání zlomový.

 

Jirko, porazit Kladno dnes asi nebylo nic jednoduchého. Potěch duelech s Třincem a Plzní se soustředit na zápas s týmem zespodtabulky hrát naplno a nepodcenit to…

 

Vždy je těžké hrát doma tři utkání po sobě. Ta první třetinabyla z naší strany hrozná. Kladno velice dobře bruslilo a my jsme spíše nato ledě stáli a hráli bez nasazení. Ale od druhé třetiny jsme to hodně zlepšilia panuje obrovská spokojenost, že jsme to nakonec vyhráli.

 

Důležitým momentem zápasu byl druhý gól, který jsi vstřelilty. Vypadalo to, že byl po odpískání, jak jsi to viděl ty?

 

Já nevím, jestli to bylo po odpískání. Přistrčil jsem puk dostrany na Hužvu a na toho byl faul. Dojel jsem puk a bouchl do toho. Byl jsem vůbecpřekvapený, že sudí píská a rozpažuje. Takže nevím, já byl tak zažraný do hry,že to nemůžu nijak hodnotit.

 

Co tam pak řešili rozhodčí? Řešili vůbec, jestli to bylo poodpískání nebo něco jiného?

 

Já za nimi šel, aby se šli kouknout na video. Šli tam tedy aněco řešili. Ale o čem se bavili u mantinelu, to jsem neslyšel.

 

Takže dá se říci, že jsi je přemluvil, aby z toho bylgól? Nevypadali, že by se chtěli hned kouknout na video…

 

No, asi jsem je přesvědčil. (úsměv)

 

Na video se dnes byli kouknout asi třikrát, to není zrovnaobvyklé. Zažil jsi někdy něco podobného?

 

Když jsou na ledě takovéto složité situace a sudí mají k dispozicimožnost videa, tak proč ne. A jestli jsem někdy zažil tři? Tak to sinepamatuju, nad tím nepřemýšlím kolikrát se zkoumá video, takže nevím.

 

Není to trochu Kladna líto? Přeci jen jsi Kladeňák a jim seteď nedaří. I když z počátku hráli dobře, položily je dva góly a už senezvedli …

 

Samozřejmě je mi jich líto, pořád k tomu klubu mámnějaký vztah. Ale když hraju proti nim, tak na to nemůžu koukat. Tak to je.

 

Dal jsi dva góly, takže jsi na to tedy moc nekoukal …

 

(smích) No, to je pravda. Jsem rád, že jsme vyhráli.

 

Čím si myslíš, že se zlepšila vaše hra i výsledky na domácímledě?

 

Myslím si, že začaly hrát všechny pětky a všechny dávajítaky góly. Máme dobrý pohyb a naladili jsme se na takovou vítěznou vlnu. Budemechtít v ní být samozřejmě co nejdéle, ale pro nás teď bude důležité poprvním neúspěchu se nesložit. Máme přeci jen mladé mužstvo. Pokud se jedenzápas nepovede, tak abychom nenajeli na negativní šňůru a zase navázali nadobré výkony a výsledky.

 

Je to už asi obehraná písnička, ale přesto. Potřetí jstehráli na Spengler Cupu a opět jste měli nadprůměrný leden. To už asi nebudenáhoda, nemyslíš?

 

Já nevím. Vím, že všichni lidi to říkají, že nás to nakoplo.Samozřejmě může to být dílčí fakt a nějaký vliv. Ale tím, že jsme přijeli zeSpengler Cupu a najednou máme formu, to asi ne. Nějaký vliv to mít může, ale žebych to přisuzoval jenom tomu, to ne.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761