Lukáš Krenželok: Třinec chce vyhrávat, my ale nebudeme chtít, aby vyhrával

Na kontě má z celé kabiny Vítkovic nejvíce play off zápasů, takže je logické, že před čtvrtfinále se o nadcházející sérii rozhovořil právě on. Lukáš Krenželok bere Třinec jako favorita, ale zároveň vzkazuje, že to Ostravané rozhodně ještě nebalí.

V rozhovoru před sérií s Olomoucí jsi zmiňoval, že čekáš, že to bude rachot a že to bude vyrovnané. Splnila se tvá očekávání?

Splnilo. Byl to přesně ten hokej. Strašně náročný na osobní souboje, urputný. Ale zvládli jsme to, super. Jsem rád za to.

To je další z věcí, která se splnila? Postup…

Ano, je to radost, ale je to vlastně jen start do play off. Samozřejmě už série s Olomoucí byla důležitá a každý postup je pěkný.

O zdravotním stavu týmu se mluvilo hodně. Pojďme spíše obecně – předkolo na pět zápasů, jen den volna a hned start čtvrtfinále proti silnému Třinci. Jak jste na tom se silami?

Snad budou. Ta viróza nám nějaké vzala. Nejhorší to bylo ty první dva zápasy, alespoň u mě. Pak už se to zlepšovalo. Ale pravda je, že se to kupí. Play off je celkově náročné a když je do toho ještě člověk nemocný, tak to tělo tak dobře neregeneruje, takže o to je to horší. Ale snad se to teď začne zvedat. Já věřím, že síly budou.

Co ten jeden den mezi sériemi. Je to málo, nebo je to dost – nevypadnete z tempa?

To uvidíme v sobotu a v neděli (pousměje se). My zase jdeme do série ze zápasů, Třinec chvíli nehrál. To taky může být trochu výhoda na úvod. Já jsem to zažil dříve a ze začátku to výhoda byla. Pak ale čím více se ta série natahovala, začalo se to obracet. Není to jednoznačné. Uvidíme, jaká varianta bude tentokrát.

Třinec jako soupeř. Jakou sérii očekáváš?

Třinec je favorit. Bude chtít vyhrávat, ale my nechceme, aby vyhrával (zasměje se). Takže je to dáno (směje se). Co čekat od série? Oni mají určitě ofenzivnější mančaft, než co jsme zažili s Olomoucí. Olomouc – při vší úctě – měla Davida Krejčího a Jana Káňu, samozřejmě se prosazovali i jiní, ale ta hlavní osa byla jasná. Třinec má tři, možná všechny čtyři pětky vyrovnané, každá může udeřit a být tou klíčovou. To v play off je hodně důležité a rozhoduje to. To pro nás bude větší problém. Ale my se na ně připravíme a uděláme jim velký problém.

Jaké budou vaše hlavní zbraně?

Určitě půjdeme hlavně z dobré obrany. Týmovost. Bojovnost.

Říká se, že derby nemá favorita a je unikátnější, oproti jiným sériím. Souhlasíš? Může to mít vliv na toto čtvrtfinále?

Derby obecně nemívá favorita, ale jsme v play off, ve kterém se hraje na čtyři vítězné zápasy. To znamená, že nejde o to, zaskočit soupeře v jednom, nebo ve dvou zápasech, ale dokázat ho porazit čtyřikrát v krátkém sledu za sebou. Ale všechno je možné. Nikdo z nás to v kabině nebere tak, že jdeme na Třinec, takže za týden bude hotovo a my budeme mít po sezoně. To vůbec není pravda. My jsme je letos už porazili, takže víme, že to jde. A s tím a s maximálním odhodláním jdeme do toho. Ubránit je a udělat jim to hodně nepříjemné.