Banner Promo

Lukáš Krenželok srazil Kometu dvěma góly: Tyhle body jsme hodně potřebovali

Datum publikování:

Kapitánské céčko, dva vstřelené góly, k tomu tři body pro tým. Lukáš Krenželok byl na ledě Komety jednou z ústředních postav vítkovického úspěchu. Ostravané se dotáhli na čtvrtou Plzeň, zkušený borec ale přiznal, že se více stále ohlížejí v tabulce za sebe.

Kometu jste dokázali porazit už potřetí v této sezoně. Čím to, že vám tento soupeř tak sedí?

Těžko říct, čím to je. První dva zápasy byly hodně vyrovnané. S Kometou je to hodně o přesilovce. Když ubráníme jejich přesilovku, dá se s nimi hrát. Ale i tentokrát to byla přetahovaná. Vedli jsme, oni srovnali. Zase jsme to zdramatizovali. Naštěstí nám tam ale pak znovu něco spadlo. Uhráli jsme to. Tyhle body jsme hodně potřebovali a teď máme zase trošku klid, ať si můžeme užít dva dny v šatně a jdeme dál.

 

Definitivně jste Kometu zlomili dvěma rychlými góly v 52. a 53. minutě. Souhlasíš?

Určitě nám to pomohlo. Vrátili jsme se do vedení. Pak dali rychle druhý. Člověk se pak přece jen uklidní, když už je to o dva góly. Čekali jsme, že odvolají gólmana, to nám pomohlo a už byl klid.

 

Kde se ve vás vzaly nové morální síly ve chvíli, kdy se po vyrovnání zdálo, že Kometa bude na koni?

Tak vypadalo to, že budou na koni. My jsme dostali ten třetí gól zbytečně. Důležité bylo, že jsme pak hned rychle dali čtvrtý a pátý gól a znovu získali vedení. To bylo snad ve druhém střídání poté. Znovu jsme si začali věřit a bylo to dobré.

 

Při absenci Romana Poláka jsi nesl kapitánské céčko ty. V zápase dva góly, k tomu vítězství, to je docela dobré, nemyslíš?

No, nevím, co mi kluci za to koupí, no (smích). To zas bude stát peněz, malá bude bez tepláků, no (smích).

 

Váš třetí gól se zkoumal u videa. Byli jste si jistí, že to byl gól a bude platit?

Laky říkal, že to byl gól. Já jsem to neviděl. Já myslel, že to byla tyčka – tyčka. Nevěděl jsem, jak to tam bylo. Ale Laky řval gól. Já jsem hrál dál, pak to rozhodčí přerušil.

 

Dominik měl pravdu…

Měl no, šlo to prý od tyčky do brankáře a kousíček za čáru.

 

Při stejném počtu zápasů jste se bodově dotáhli na čtvrtou Plzeň, co to pro vás znamená?

Je to všechno hezké, ale hlavně ať tak pokračujeme dál. Jdeme zápas od zápasu. Udělat play off a ať se můžeme soustředit pak na tu další část sezony.

 

Už se v kabině mluví o čtyřce?

To ne, tohle neřešíme. Pořád se více díváme za sebe. Do sezony jsme letos šli skromně, hlavně se odrazit od spodku tabulky. Začátek jsme měli těžký, dlouho jsme byli třináctí, takže jsme se snažili někam dostat. To se naštěstí povedlo, takže teď jde o to udržet to.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
ŠKOENERGO Aréna