Lukáš Krenželok: Dlouhá přestávka? Asi nám to více sedlo

Foto: Petr Kotala

Lukáš Krenželok sice pro play off předal kapitánské céčko Dominiku Lakatošovi, ale i tak je stále jedním z lídrů jak v kabině, tak na ledové ploše. Jeho dnešní šťastná branka, kterou zvýšil na 3:1, uklidnila celé mužstvo a Vítkovice tak získaly na brněnském ledě cenný bod už při prvním možném pokusu.

Lukáši, jaký byl z tvého třetí zápas této série?

Z mého pohledu se nám úplně nepovedl. Chystali jsme se, že mají dobré starty a tak jsme si to nepředstavovali, ale bylo dost času to otočit a povedlo se nám to. Ve finále jsme hráli to, co jsme potřebovali.

Otřáslo vámi, když jste inkasovali hned v prvním střídání?

Je to nepříjemné, ale my víme, že je hodně času a jde se dále. Neotřáslo, si myslím.

Do Brna jste přijeli bez Robertse Bukartse a sestava se kompletně proměnila. Bylo to vynucené jeho absencí, nebo jste chtěli změnit lajny?

Z mého pohledu to trenér nějak udělal. Podle mě jsme doma hráli dvě dobrá utkání. Minulý zápas se nedal akorát gól, takže to dopadlo 3:0. Zamíchalo se s tím, jsou nějaké absence, je to na trenérech, nijak jsme to neřešili.

Bukarts byl v základní části nejproduktivnějším hráčem a také nejlepším střelcem, jak se bez něj hraje, nebo jak se bez něj bude hrát?

Jak se bude hrát…je to play off a musíme hrát. Není to tak, že ho nemáme, a tak musíme skončit. Musíme si pomoct a jít si za dalším výsledkem.

Pokud by chyběl i Peter Krieger, to by byla velká nepříjemnost, pokud by vypadl další hráč první formace. Je to tak?

Tak určitě, když se někdo zraní, je to hodně nepříjemné. Říkám, musíme se s tím poprat. Je to play off, jde se za tím každý zápas. Musíme ho nahradit a jdeme dál.

Jak jste prožívali tu situaci s dírou v ledu? Jak jste se udržovali?

Nic moc. Řeknou nám, že se čeká patnáct minut, tak si člověk zuje brusle, jde se to zkusit, zase znovu. Je to nepříjemné. Zápas bez rozcvičky byl těžký po té díře.

Nicméně to vypadlo, že jste po dlouhé přestávce byli lepším týmem, vnímali jste to tak?

Možná jsme se lépe nachystali nebo já nevím. Asi nám to více sedělo.

Jak jsi viděl tu akci před tvým gólem? Mířil jsi, nebo jsi jen doufal?

Můj gól? Měl jsem byt v tandemu napřed, pak jsem se díval, že jsem to přejel, byl tam Dejko, tak jsem to chtěl do brány a spadlo to tam. Jsme za to rádi, uklidnilo nás to trošku.

Tak to byla spíše nabídka na teč?

Spíše když jsem viděl, že jede do brány, tak jsem se to snažil nahodit, jestli do toho šáhne. Spíše tedy takhle.

Byl jsi překvapený, že si puk našel cestu až do branky?

Byl jsem no. Nečekal jsem, že dám gól z rohu.

Vraťme se ještě k té situaci s ledem. Co jste tedy tu hodinu dělali? Odpočívali, abyste se nějak neunavili?

Jak kdo. Někdo si vyzul brusle, protože nemá rád, jak je má dlouho utažené. Tak jsme jen chodili, seděli, někdo si udělal dřep. Každý to měl jinak. Nikdo nevěděl, co má čekat. Zažil jsem to poprvé a sedlo nám to.

Vyhládne člověku?

No, řešilo se, jestli neobjednáme nějakou pizzu (směje se), ale nevěděli jsme, jak dlouho to bude.

Všichni mají v živé paměti, jak to dopadlo v Olomouci. Bavili jste se o tom v kabině?

To jsme ani nechtěli. Spíše jsme se bavili, že bychom chtěli hrát, aby se to neodkládalo, je to potom takové náročnější. Takže jsme to chtěli odehrát v ten den. Dobře to dopadlo, vyhráli jsme, takže jsme rádi.

Jak dnešní výsledek ovlivní celou sérii?

Máme jeden bod navíc a zítra se jdeme rvát o další.

V závěru se zdálo, že je Kometa spíše odevzdaná. Nečekali jste, že po vás více půjdou?

Oni chtěli, ale my jsme nepustili k ničemu. Když to tak vezmu, tak oni to nastřelovali a my jsme na těch kotoučích byli první, takže to už se pak špatně hraje. Tak jsme to měli doma v předchozím zápase. Oni odhazovali a my jsme se tlačili a nikam to nevede.

Přesto, nečekali jste nějaké šarvátky v závěru?

Šarvátky…no bylo to klidné. Já vím, že pro lidi jsou šarvátky dobré, ale my se nepotřebujeme vyfaulovat. Víme, že Kometa má dobré přesilovky, takže to hrajeme tak, ať vyhrajeme.

Ve třetí třetině jste Kometu úplně vymazali. Kromě šance Horkého, tam soupeř žádnou větší šanci neměl. Měli jste pokyny, abyste se zatáhli?

Tak jasně, že se nebudeme tlačit, abychom dali další. Už si to hlídáme, je to strašně důležité udělat ten bod. Teď vedeme v sérii 2:1, pomůže nám to psychicky, ale zítra jdeme zase od začátku a uvidíme, jak to dopadne.