Lukáš Kovář: Zlínu jsme chybami nabídli šance, které využil

Foto: Petr Kotala

Bojoval v obraně, podporoval útok, sám měl několik slibných šancí, které ale bohužel zůstaly neproměněny. Obránce Lukáš Kovář shrnul čtvrteční zápas Vítkovic na ledě Zlína a prozradil, co nejvíce Ostravany při porážce 1:4 trápilo.

Ve Zlíně jste neuspěli, v čem vás soupeř předčil, byl objektivně lepší?

Využili šance, hlavně ty po našich chybách, které jsme jim nabídli. My jsme své šance nevyužili.

Jaký to byl výkon z vaší strany?

My pořád hodně trénujeme, takže jsme do zápasu šli z určité únavy. Tenhle zápas byl opravdu klasický přípravák. Měli jsme v něm plno dobrých věcí, ale i plno špatných věcí. Špatné si ukážeme na videu, rozebereme. Ukážeme si jistě i ty dobré, ať víme, na čem můžeme stavět. Ještě máme pár zápasů na to, abychom náš výkon vyladili ke startu soutěže.

Z pozice obránce jsi často ohrožoval branku a podporoval útok, ale nejen střelbou od modré, ale také sjížděním si před bránu a zakončováním z bezprostřední blízkosti. To viditelně nevyplynulo ze situace, ale je to něco, co máte systémově naordinováno, je to tak?

Ano, tak já jsem si takhle sjížděl a podporoval útok nejen v tomto zápase, ale myslím, že i v předešlých utkáních. Trenéři po nás podporu útoku chtějí, snažím se to dělat, jak nejlépe umím.

I ty jsi měl pár zajímavých šancí, ale zůstaly nevyužity, co jim chybělo z tvého pohledu?

Nevím. Snad si to šetřím na sezonu. Samozřejmě proměňování šancí – víc na tom budeme makat na tréninku a v sezoně, ať je to naladěné.

Na konci první třetiny vzplály mezi oběma střídačkami emoce a mezi potrestanými jsi byl ty. Co přesně se stalo?

Kochy (Patrik Koch, pozn. red.) u střídačky někoho dohrál, ale hned se jich na něj sesypalo více, takže jsem mu šel pomoci a odnesl jsem to trestem já, za což se mi pak Kochy trochu smál (pousměje se). Odnesl jsem to za něj.

Zápas ve Zlíně byl vaší poslední konfrontací s extraligovým soupeřem před startem soutěže. Hráli jste s Pardubicemi, s Olomoucí, se Zlínem. Co vám tyto zápasy ukázaly?

Kromě toho prvního zápasu s Pardubicemi to bylo všechno výsledkově i herně vyrovnané. Takže víme, že to bude a je hodně o detailech. Zaměřit se na ně. Třeba já jsem tam zahrál špatně jednu situaci a hned z toho byl gól, takže je to o detailech, které rozhodují. Právě v takových zápasech, které jsou o jednom gólu. Dávat si pozor na detaily, využívat šance a začít si konečně pomáhat i přesilovkami.

Do startu extraligy zbývají dva týdny, je to dostatek času na vyladění těch menších či větších nedostatků ve vaší hře?

Jsem přesvědčený, že času na to je dost, musíme na tom zapracovat. Času je pořád dost.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613