Banner Promo

Lukáš Kovář: Věřím, že tady ten zápas urveme!

Datum publikování:

Lukáš Kovář se v předkole play off rozehrál k výborným výkonům a s bilancí +5 při účasti na ledě při vstřelených gólech je nejlepším hráčem týmu. K dvěma asistencím z předkola dnes přidal také branku, která ale bohužel přišla až po siréně. Vítkovický odchovanec věří, že se série vrátí do Ostravy za vyrovnaného stavu.  

Lukáši, jaký to byl podle tebe zápas?

Vnímal jsem, že jsme drželi krok a byli jsme připraveni. Jsme docela rozehraní a cítil jsem se docela dobře, nepociťovali jsme nějakou únavu. Věřili jsme si, že dokážeme vyhrát.

Velká škoda tvého gólu. Jak si to viděl ty? Myslel sis, že jsi to stihl před sirénou?

Věděl jsem, že je málo času, tak už jsem nestál na modré a najel jsem si trošku blíž. Ale asi to bylo po. Určitě, když se na to dívali na videu, ale nevím o kolik. Samozřejmě jsem věřil. Když se hraje bago na tréninku, tak se takové góly dají uhádat, možná by se to dalo uhádat s rozhodčím, ale je video.

Určitě budeš souhlasit, že gól do šatny by Třinec nahlodal. Rozebírali jste to v kabině, nebo jste to hodili za hlavu?

Hlavně jsme si tou první třetinou ukázali, že se s nimi dá hrát. A je to důležité i pro zítřejší zápas, že se s nimi dá hrát. Když budeme hrát jako v té první třetině, tak tady můžeme zvládnout ten jeden zápas urvat. Já tomu věřím.

Výkon to byl sympatický, s Třincem jste odehráli vyrovnanou první třetinu, ale tvá střela po časovém limitu byla jediným přímým pokusem Vítkovic v první třetině. Co musíte změnit?

Musíme si víc věřit kolem branky a být tam silnější. Proti Olomouci jsme si to ukázali, že umíme dávat góly a umíme tam být silní. Myslím si, že si zítra ukážeme nějaké situace a řekneme si k tomu něco. Bez gólu vyhrát nemůžeme.

Trenéři vás určitě na smrtící přesilovky Třince připravovali, přesto přišlo již poněkolikáté zbytečné vyhození puku přes plexisklo. Co k tomu říct?

Asi bych neřekl zbytečné. Nikdo nechce schválně udělat faul nebo schválně oslabit tým. Bránící, kteří chodíme na oslabení, jsme tam pak od toho, abychom to zvládli. Může se stát, že někdo nešťastně fauluje nebo nějaká taková situace. Musíme si na to dát pozor, ale nikdo nechce udělat chybu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387