Banner Promo

Lukáš Klimeš: Výhry s takovým soupeřem si moc vážím

Datum publikování:

Lukáš Klimeš dostal po více než dvou týdnech přednost před Alešem Stezkou a trenéři před něj postavili velkou výzvu, čelit nejlepšímu týmu letošní extraligy, navíc na jeho ledě. Klimeš ale ukázal, že je připraven předvést stoprocentní výkon, kdykoliv na něj trenéři ukáží.

Lukáši, jak ses cítil, když ses dozvěděl, že budeš v Pardubicích chytat?

Tak dozvěděl jsem se to klasicky den před zápasem, takže od včerejška jsem se na to připravoval. Samozřejmě jsme strašně rádi, že jsme jim to pokazili. Vzhledem k play off víme, že se s nimi dá hrát, takže pro nás strašně cenné vítězství.

Dnes jsi ukázal hned několik důležitých zákroků, jako třeba když jsi vychytal pardubické eso Tomáše Zohornu.

Jo, já jsem se cítil výborně, dobře trénujeme. Já jsem jen doufal, že se to v zápase projeví. Samozřejmě díky klukům a taktice se to dneska povedlo.

Utkání bylo dlouho výsledkově vyrovnané a Pardubice se držely na dostřel. Jak se tobě osobně chytalo?

Jak říkám, cítil jsem se od začátku velice dobře a tím, že jsme vedli, tak je to pro gólmana samozřejmě lepší. Škoda toho gólu na 2:1, kdy to po druhé třetině mohlo být klidnější, ale dotáhli jsme to do vítězného konce, takže paráda.

Měl jsi tam jak poměrně pohodové zákroky, tak třeba zákroky mřížkou na masce. Je nějaký, který považuješ za klíčový?

To si asi takhle nevzpomenu, ale je tam samozřejmě potřeba i hromada štěstí, protože tam lítala hromada puků od modré a byly tam nějaké teče. Kolikrát je to o štěstí a dneska bylo na naší straně.

Lámal se podle tebe zápas ve druhé třetině?

Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli pod největším tlakem, byly tam i nějaká oslabení. Na druhou stranu třeba třetí třetinu jsme zvládli myslím jako velké mužstvo.

Zmínil jsi, že jsi o tom, že budeš chytat, věděl od včerejška. Není to přece jen nepříjemné chytat po tak dlouhé době a navíc proti extraligovému lídrovi?

Každopádně je to složitější, když je tam ta pauza větší, ale já se necítím špatně, když deset nebo čtrnáct dní stojím, já se připravuju stejně na každý zápas.

Co je pro gólmana klíčové? Mentálně se správně nastavit?

V dnešním hokeji je to asi jedna z nejdůležitějších věcí, ale jak jsem říkal. V zápase je potřeba hromada věcí, které člověk neovlivní. Může se to odrazit třikrát v první třetině od nohy a je po zápase. Dneska tam byly skvělé bloky hráčů, skvělý obětavý výkon a i štěstí.

Přesto, nečekal jsi, že tvá chvíle přijde spíše třeba proti Českým Budějovicím?

Já to neřeším, já se připravuju stejně každý den, jestli chytám nebo ne. Samozřejmě byl to soupeř, který je na prvním místě, což člověk v hlavě určitě má, ale nedělal jsem nic extra.

Je z tvého pohledu dobré, že jsi trenérům ukázal, že jsi na blížící se play off připraven?

Určitě. Vyhrát s takovým těžkým soupeřem je i pro mě strašně cenné a moc si toho vážím.

Byla příprava týmu na Pardubice něčím zvláštní, nebo jste prostě šli hrát svůj hokej?

Nebyla, řekl bych, že je to na každého soupeře stejné. Připravujeme se na ně, ale soustředíme se na naši hru a od toho všechno odvíjí.

Co do zbytku základní části znamená výhra z Pardubic z týmového pohledu?

Samozřejmě asi budeme realisti a nebudeme říkat, že je doženeme. Je to ale určitě dobrý pocit, že můžeme hrát s týmem, který má tak velký náskok na prvním místě a dokážeme je porazit.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
Home Credit Aréna Liberec

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec4922342076
8Mountfield HK49157111670
9HC VÍTKOVICE RIDERA4917572068
10HC Olomouc4917752167
11HC ŠKODA PLZEŇ4914642558