Banner Promo

Lukáš Klimeš před soubojem s Hradcem: Bude to bitva o každý metr

Datum publikování:

Nejlepší brankář základní části Tipsport Extraligy dle procentuální úspěšnosti Lukáš Klimeš jde se svými parťáky do boje. Vítkovice čeká opět velmi pikantní série play off proti Hradci Králové. Co od ní, od soupeře a od svého týmu očekává brankářský fantom letošní sezony v modro-bílém dresu? 

Lukáši, v play off jdete na Hradec. Čeká vás stejný soupeř jako v loňském play off. Co tomu říkáš?

Co k tomu říct, bude to zase obrovská bitva. Myslím, že už ten poslední zápas zápas ukázal, že to byla příprava na play off. Nebo ne příprava, on to už byl play off zápas. Bude to bitva o každý metr.

Ty loňské zápasy byly specifické svou délkou, jak se na to dívají brankáři?

Tak samozřejmě doufáme, že budeme vyhrávat normálně v základní hrací době, ale pokud by nastalo prodloužení, tak se na to musíme připravit a být třeba zkušenější než ten minulý rok.

Co se ti jako brankáři vybaví jako první, když se řekne „Hradec Králové“?

Asi to, že skoro všechno posílají na branku. Každý zápas tam je od nich spousta střel, což na jednu stranu může být dobré, ale na tu druhou, když tam budou mít lepší odrazy, tak je to hodně nebezpečné. Musíme se na to nachystat. Neřešili jsme, kdo to bude. Samozřejmě jsme chtěli začít doma, ale teď už se nedá nic dělat. Nachystáme se.

Bude klíčová spolupráce s obranou?

Je to tak, musíme to čistit před brankou a být silnější vepředu než dnes. Uvidíme, nachystáme se a uděláme maximum pro to, abychom postoupili.

Přestože v předkole se hraje jako „nekonečný“ pouze rozhodující pátý zápas, mohou být i ostatní dost dlouhé. Šest z vašich z posledních sedmi vzájemných utkání s Hradcem skončilo remízou po šedesáti minutách. Jak se nejlépe připravit na tyhle prodloužené nerváky?

To nevím. Já si myslím, že už ten loňský rok musíme všichni zapomenout a nevnímat to. Co bylo loni, je už minulost. Musíme se připravit na každý zápas, a jestli bude prodloužení? To nás nezajímá.

Je pro tým povzbuzující to, že se zlepšila hra v defenzivě a v poslední době bylo hodně zápasů s čistým kontem?

Samozřejmě to bylo příjemné, ale zase se budu opakovat. Je to minulost, začíná se od nuly, od začátku. Musíme hrát dobře z obrany a doufat v góly vepředu.

Formu by sis ale asi rád přenesl, je to tak? Jsi nejlepším brankářem základní části Tipsport Extraligy podle procentuální úspěšnosti…

Samozřejmě. Nějak ta sezona plyne a nechci říkat nějaká prohlášení o tom, že máme formu nebo nemáme. Prostě vás to trefí nebo ne.

92,99% – procentuální úspěšnost Lukáše Klimeše v základní části = 1. místo v tabulce brankářů. Nejlepší brankář základní části Tipsport Extraligy 2023/2024

 

Do hry se zapojili dva ze tří hráčů, kteří měli při loňském semifinále pozitivní dopingové testy. Jak Klíma, tak McCormack jsou na ledě znát, je to tak?

Jsou znát. Vypadali odpočinutě. To je všechno, co k tomu řeknu.

Ty jsi bez vystřídání odchytal sedm zápasů v řadě, nepřemýšlel jsi o pauze a odpočinku před klíčovou fází sezony?

Já jsem to s trenéry vůbec neřešil. Řekl jsem jim, že jak se rozhodnou, tak se rozhodnou a já to budu respektovat. Nejsem ten typ, co by říkal, že potřebuje volno. Já jsem to nechal na nich a prostě se tak rozhodli, tak jsem to respektoval. Cítím se dobře.

Mohou přijít nějaké rady od Matěje Machovského, který stál loni na druhé straně barikády?

Určitě, já myslím, že už před tím posledním zápasem základní části tam na mítinku s trenérem něco řešil, takže to určitě může pomoct.  

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761