Banner Promo

Výpadek z druhé třetiny je neakceptovatelný, ví Dominik Lakatoš

Datum publikování:

Dominik Lakatoš dnes svými dvěma góly orámoval utkání, jenže k bodům to nakonec nevedlo. Jeho zklamání bylo velké, nicméně jako nejlepší vítkovický hráč zápasu předstoupil před novináře a bez jakýchkoliv výmluv věcně zhodnotil utkání.

Dominiku, ty jsi vstřelil první i poslední branku utkání. Nicméně k bodům to nevedlo.

Těžko se mi to utkání hodnotí. Začali jsme dobře, podařilo se nám dát ten rychlý gól. První třetina byla vyrovnaná, dobrá atmosféra, ale nevím…ten výpadek, který nás ve druhé třetině stál zápas je neakceptovatelný. To není možné, abychom já nevím, za dvě minuty dostali tři góly. Musíme si v tomhle více pomoct a vyvarovat se těch chyb. Bylo jich tam spousta, možná z přemíry snahy, nevím. Chtěli jsme tady uhrát lepší výsledek.

Nepodlehli jste litvínovské euforii?

Tak oni jsou na vlně. Hrají jednoduše, vychází jím to a hrají dobře. Jak říkám v první a ve třetí třetině to byl vyrovnaný hokej, nebyli jsme horším soupeřem. Rozhodly dvě minuty ve druhé třetině, pak nás tam mačkali a ten tým si to pak už pohlídá, když vedete o tři góly, tak není důvod se někam tlačit. Mrzí nás to…mně osobně to mrzí hodně. Myslím si, že jsme tady přijeli s jiným taktickým plánem, než abychom dostali za dvě minuty tři góly.

Po zápasech, které se vám povedly, přišlo nepovedené utkání v Litvínově. Nemůže vás zase srazit dolů?

To si nemyslím. Naše hra se začala zvedat, dneska bohužel, napadalo nám to tam a Litvínov prostě ty góly dal. V neděli máme další zápas a máme co napravovat. Nastavíme hlavy, abychom ten náš hokej zvládli hrát šedesát minut, a budeme se zvedat.

Možná by se naopak dalo říct, že ta povedená třetí třetina by vás mohla ještě nakopnout, je to tak?

Když prohráváte o tři nebo čtyři góly, tak musíte jít do třetiny s tím, že se musíte v podstatě připravit hlavou už na další zápas. Prostě tu třetinu neprohrát, jít třetinu po střídání a držet plán. Může se stát cokoliv, tak jako jsme my dostali tři rychlé góly, mohlo se stát, že se to podaří i nám. Bohužel, tohle je hokej. Někdy to je jen o té radosti a někdy je to i o těch prohrách. My se musíme zvedat. Ty prohry nás musí posouvat v tom, abychom byli lepší, a na těch chybách musíme pracovat. Začalo se nám to dařit, ale dneska zase tři minuty zápasu, tolik chyb ve druhé třetině, že to bylo šílené. Ale v neděli máme další zápas, budeme se připravovat na Hradec a jdeme zápas od zápasu a budeme se zvedat.

Může za ty rychlé góly třeba i to, že jste týden na cestách a máte náročný program spojený s Champions Hockey League?

Nemyslím si. Program samozřejmě máme náročný, týden jsme teď pryč na cestách, ale máme to tak dobře naplánované, že máme dostatek času na odpočinek a máme veškerý komfort, který potřebujeme, takže o tom to není. Prostě jsme Litvínovu povolili dostat se na tu vlnu a s tím, v jaké pohodě hrají, si to dokázali pohlídat a to rozhodlo celý zápas.

Může být plusem, že Machovský navázal na ten výkon ze zápasu proti Ingolstadtu?

Oba gólmani dnes chytali dobře. Dostali jsme nějaký špatný gól, ale my jsme vůbec tomu Klimsonovi nepomohli. My si něco říkáme, ukazujeme si to na videu a pak ty góly prostě dostaneme, i když jsme se na to připravovali. To prostě nejde, aby se nám to stávalo každý zápas, dnes to nebylo vůbec o gólmanech. Samozřejmě Machy, když přišel do branky, tak chytal parádně, to klobouk dolů. Byla to pro něj těžká situace a podržel nás. Nicméně my jsme těm gólmanům nepomohli.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761