Banner Promo

Lidi nás hnali dopředu, směje se autor vítězné branky proti Třinci Lukáš Kucsera

Datum publikování:

Derby zápas mezi Vítkovicemi a Třincem rozsekl Lukáš Kucsera, který spolu s celou vítkovickou čtvrtou formací předvedl famozní akci a navíc gólové zakončení. Kucsera byl útočně po celý zápas hodně při chuti, a toi přesto, že se zdravotně vůbec necítil dobře. Nastoupil ale a připsal si vítěznou branku.

Lukáši, zařídil jsi gólem výhru nad lídrem z Třince. Jak se celá akce seběhla, Tomáš Pastor to ve středním pásmu pěkně rozjel…

 

Tomáš to rozjel moc pěkně a posunul na Petera Húževku. Ten to dále posunul na Michaela Vandase, který dobře puk zatáhl. Byla tam na mě dálnice celou dobu a je dobře, že si toho všiml a poslal mi to tam. Střela mi docela sedla, takže bylo fajn, že mi to tam padlo.

Překvapil tě Tomáš Pastor, že ve středním pásmu udělal kličku a rozjel akci?

No, Tomáš mě nepřekvapil. Zápas od zápasu se zvedá, je lepší a lepší. Je dobře, že dostává prostor a vyhrává se. Čím více prostoru bude dostávat, tím lepší to bude.

 

Tobě to konečně sedlo, jsi moc rád, že jsi kromě gólu i rozhodl zápas?

Je to super, že mi to tam konečně spadlo. Šancí jsem měl docela dost v zápase, to je pravda. Někdy za zápas ani nevystřelím, ale když už ano, tak mi to nepadá. Jsem moc rád, že jsem konečně prolomil smůlu.

 

Co říkáš na atmosféru, přišlo přes 10 000 diváků…

 

Atmosféra byla výborná. Lepší snad už ani nemůže být. Je dobře, že jsme proměnili přesilovky. Jen v té první dvacetiminutovce, tam nám nohy moc nejely.

 

Jak moc bylo důležité, že jste Třinec nepustili do dvoubrankového trháku?

 

To bylo moc důležité. Třinec je mužstvo, které je v Extralize top. Bylo super, že lidi nás hnali pořád dopředu a je super, že jsme to nakonec zakončili vítězným gólem.

 

Nemohli jste o výhře rozhodnout i dříve? Ve druhé třetině jste měli čtyři přesilovky v řadě…

 

Říkám, Třinec je top mužstvo a s nimi je těžké hrát i přesilovku. Musíme si hlídat i zadní vrátka, protože jsou hodně nebezpeční v oslabení. Tam stačí když vám lehce přeskočí puk a oni umějí své šance využít. Je dobře, že jsme si to pohlídali.

 

Určitě jste věděli s čím jít do zápasu. Je to opravdu tak těžké hrát proti Třinci? Hrají do těla, jsou rychlí…

 

Samozřejmě Třinec, tomu dá se říci nic nechybí. Jezdí jim to samo, mají vynikající hráče. Je výborné, že jsme vyhráli, lepší už to snad ani nemůže být.

 

Říkal jsi, že vám nejezdily nohy. U gólu na 1:2 tam byla právě vaše lajna. Je dobře, že jsi dal ten rozhodující gól a tu branku jste takříkajíc odčinili?

 

To taky samozřejmě. My jako čtvrtá lajna máme za úkol neprohrát svůj minizápas. Povedlo se nám to, dali jsme vítězný gól a navíc i přesilovky se nám docela dařily.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025