Kolize nehrozí, na Olomouc (pátek, 17:00) to chce plný dům

Sice se hraje v dřívějším čase, ale nehrozí kolize s atraktivním a vyhroceným zápasem fotbalového Baníku se Spartou. A tak na souboj Vítkovic s Olomoucí o čelo tabulky může přijít plný dům.

Změna času začátku utkání 20. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Olomouc zůstale v platnosti. Oba celky z čela tabulky se už před časem dohodly, že se střetnou v pátek 18. listopadu už od 17:00 hodin!

Vítkovice byly nuceny požádat o dřívější začátek utkání vzhledem k hrozící kolizi se zápasem play off fotbalového MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha.

Vedení ostravského hokejového klubu obdrželo od kompetentních osob z Baníku Ostrava informaci o tom, že fotbalový duel mezi Baníkem a Spartou bude sehrán v pátek 18. listopadu od 19:00 hodin, tedy ve stejný den, jako utkání Vítkovice – Olomouc. Zároveň vedení Baníku připojilo k informaci žádost o přeložení hokejového utkání Vítkovic s Olomoucí na dřívější čas. Vítkovice v zájmu ostravských fanoušků i v zájmu bezpečnosti žádosti vyhověly a s HC Olomouc i vedením Tipsport Extraligy vyjednaly posun hokejového utkání na 17:00 hodin.

Až v dalším týdnu padlo definitivní rozhodnutí, že fotbalový zápas Baník – Sparta se bude hrát v sobotu 19. listopadu. Tím tedy hrozba kolize atraktivních zápasů odpadla, k radosti všech ostravských fanoušků, kteří tak nemusejí volit mezi duelem o čelo extraligové tabulky a střetnutím o postup v českém fotbalovém poháru.

Přestože ke kolizi zápasu Vítkovic s utkáním Baníku nedochází, zůstal dřívější čas začátku hokejového utkání v platnosti. Změna času začátku utkání na 17:00 již byla odsouhlasena soupeřem i orgány Tipsport Extraligy, informace o změně již proběhla médii a další posun či úprava by jen zbytečně mátly fanoušky, kteří se na atraktivní utkání s chutí chystají!

Derby s Hanáky? To chce plný dům!

Pro Vítkovice je to jednoznačně plus, přestože se hraje dříve. Na souboj s Olomoucí tak může být, jak se říká, plný dům. Před pauzou přišlo na utkání se Spartou 9 095 diváků a atmosféra byla neskutečná. „V této atmosféře to myslím vtáhne každého, za to chceme divákům poděkovat, že nás takto podporovali. Šedesát minut byli tím pověstným hráčem navíc,“ rozplýval se po duelu se Spartou trenér Miloš Holaň. Stejná kulisa i návštěva by nyní samozřejmě slušela i střetnutí s Hanáky.

„Cítím a vnímám, že je o Vítkovice zájem. Že lidi hokej sledují. Je to umocněno výsledky, dobrou hrou, hraje se atraktivní hokej, padá hodně gólů. To je pro fanoušky super. Zaplatí si za lístek, je to pro ně divadlo, tak by měli být od ‚herců na ledě‘ odměněni. Jasně, v prvé řadě je to tvrdá práce trenérů, tvrdá práce hráčů, ale je to i kultura a lidi se mají bavit. Tím, že výsledky v Ostravě jsou, tak to lidi baví a podporují nás, to je skvělé,“ těší hlavního trenéra Ostravanů.

Vítkovice versus Olomouc, to není jenom malé derby a repríza jarního předkola play off, ale především nyní souboj dvou celků z čela extraligové tabulky. Vítkovice se drží na druhém místě, a to navzdory tomu, že jim nadále z důvodu zranění chybí regulérní kapitán Lukáš Krenželok, útočné eso Peter Mueller nebo také obránce Juraj Mikuš, který do svého zranění vévodil tabulce extraligy v kategorii gólových nahrávačů. „Zatím pořád nevíme, jak to bude. Mueller si přivodil zranění v zápase s Libercem, když se srazil s protihráčem. Nikdo neví, jestli bude v pořádku zítra, za týden, za dva… Do tréninků se vrátil Bernovský. Krenželok a Mikuš jsou také ještě mimo, uvidíme, jestli teď po pauze budou, ale spíše asi ne,“ přiznává trenér.

Zápas 2. Vítkovic s 3. Olomoucí tak hostí vítkovický palác v pátek 18. listopadu od 17:00 hodin. A takovýto souboj o čelo extraligové tabulky, navíc s nádechem derby, si zaslouží plný dům! Vstupenky jsou již v prodeji online v síti Ticektportal.cz!