Kluci udělali Vítkovicím dobré jméno, chválí stříbrné osmáky trenér Luděk Krayzel

Starší žáci HC VÍTKOVICE RIDERA vybojovali na mistrovství republiky osmých tříd stříbrné medaile. Trenér Luděk Krayzel ocenil bojovnost a odhodlání svých svěřenců v těžkém finálovém turnaji a prozradil, že v týmu měl několik velkých talentů pro budoucnost vítkovického hokeje.

Vítkovičtí osmáci podali ve finálovém turnaji mistrovství republiky v Hradci Králové dobrý výkon. Bojovali jako jeden muž, zvládli těžký program pěti zápasů v pěti dnech a zaslouženě brali stříbrnou medaili. O jejich druhém místě nakonec rozhodla porážka s Přerovem, naopak hodně cenný je skalp později mistrovské Sparty.

„Turnaj pro nás začal zápasem s Hradcem, ve kterém už naši kluci ukázali, jak moc chtějí uspět. I když soupeř vedl, dokázali jsme zápas otočit a lépe zvládnout samostatné nájezdy,“ rozebírá finálový turnaj trenér osmáků HC VÍTKOVICE RIDERA Luděk Krazyel.

Po úvodní výhře přišla ona smolná prohra s Přerovem v poměru 1:6. „Nechci se vymlouvat, ale opravdu se dá říct, že ten zápas byl pro nás smolný. Najednou se sešly všechny okolnosti, které nechcete ve vašem výkonu a výsledku vidět. Možná se pod to podepsala i mírná únava z těžkého prvního utkání. Ve finále jsme tento zápas takhle vysoko prohráli. Ale jak se říká, že vše zlé je k něčemu dobré, tak v tomto případě se to plně potvrdilo. Tahle porážka byla pro kluky takovou fackou, která je probrala. Pak už začali opět makat, semkli a i díky tomu závěr turnaje zvládli na výbornou. Důkazem byl třetí zápas, ve kterém jsme se střetli s Chomutovem a vyhráli 6:1. Chomutov byl vnímán jako papírově možná nejslabší soupeř, ale klíčové bylo, že po porážce s Přerovem kluci vůbec nic nepodcenili, hráli s vysokým nasazením, výborný týmový výkon, dařilo se gólmanovi,“ míní trenér Krayzel.

Do rozhodujících závěrečných dvou duelů tak vítkovičtí starší žáci šli s tím, že sice mají na kontě porážku, ale ještě rozhodně nemají nic ztraceno. „To jsme si jasně řekli před posledními zápasy. Kladli jsme důraz na to, že pořád máme o co bojovat, že teprve nyní se bude rozhodovat a že jestli chceme uspět, musíme teď všechno zvládnout. Čekal nás zápas se Spartou, což je pro naše kluky vždy ještě motivace navíc, takže v utkání podali opravdu skvělý týmový a bojovný výkon. Bylo tam vše, včetně obětavosti a i díky tomu jsme ten zápas zvládli. Poslední utkání s Plzní bylo znát, že jde o pátý zápas v pěti dnech, takže únava už byla na obou stranách evidentní. Ale protože jsme měli na dosah velký úspěch, hráči zabojovali a dokázali zvítězit i v tomto utkání,“ připomíná závěr mistrovství republiky kouč.

Vítkovičtí osmáci tak s jednobodovou ztrátou na mistrovskou Spartu obsadili druhou příčku a vybojovali tak stříbrné medaile. „To je pro nás velký úspěch. Do Hradce jsme jeli s touhou dosáhnout, co nejvýše, ale nečekali jsme, že by to mohlo být takto výborné. V sestavě jsme měli dva šesťáky, dva sedmáky, tedy mladší hráče, naopak některé starší a zkušenější jsme posunuli do mladšího dorostu, takže ti nám chyběli. Druhé místo bereme jako velký úspěch a musím hodně důrazně říct, že kluci díky tomu, jak hráli a jak bojovali, udělali Vítkovicím hodně dobré jméno,“ chválí své svěřence Luděk Krayzel.

I s celkovým průběhem sezony je trenér osmé třídy spokojený a svůj tým hodnotí pozitivně. „Byla vidět snaživost, pracovitost a odhodlání hráčů. Teď je samozřejmě čeká ještě více práce, protože přichází ten skok ze žákovského do dorosteneckého hokeje, který není nikdy snadný. Já věřím, že mnoha klukům se to úspěšně povede a těm, kterým by to nevyšlo, jen přeji, aby to s hokejem nezabalili, jsou ještě další možnosti, jak v hokeji pokračovat a byla by škoda to ukončit. Pokud mám zmínit, jestli jsou v týmu přisliby do budoucna, tak musím říct, že určitě ano. Máme tady několik velice šikovných hráčů, kteří, pokud budou poctivě pracovat a makat, to mohou dotáhnout daleko a být budoucností pro vítkovické áčko. Jmenovat je ale nebudu, protože je nechci až tak moc vyzdvihovat a dávat jim záminku, aby získali nezdravé sebevědomí. Každopádně obecně si myslím, že kvalita u těchto hráčů je a je nyní jen na nich, jak s ní naloží a jak ji rozvinou.“

Čtěte také:

Starší žáci Vítkovic vybojovali republikové stříbro

Hradec
Králové 26. března – Stříbrnou radost nadělilo finále mistrovství
republiky osmých tříd hokejistům HC VÍTKOVICE RIDERA. Díky skvěle
zvládnutému závěru turnaje dokázali přeskočit své soupeře a skončit
pouhý bod za mistrovskou Spartou.