Banner Promo

Kluci se nemají za co stydět. Rozhodly detaily, shrnul kapitán Roman Polák

Datum publikování:

Rozhodující zápasy zažil na té nejvyšší úrovni v nejslavnější lize světa. Nyní i v Extralize, bohužel postup slavit nemohl. Kapitán Vítkovic Roman Polák kousal prohru v předkole s Brnem těžko, ale zároveň cítil hrdost na tým a výsledek, kterého v této těžké a komplikované sezoně společně dosáhli, i když play off bylo kratší, než by si rádi představovali.

Romane, jaká byla série s Brnem?

Já myslím, že kluci se nemají za co stydět. Samozřejmě, vedli jsme 2:0 na zápasy, ale takové je play off, dokud není dohrán ten poslední zápas, tak nic není jisté. Možná Brno ukázalo, že má trochu zkušenější tým, který v tom více umí chodit. Rozhodly detaily, bylo to hodně o detailech. Měli lepší special teams, dali góly v přesilovkách, my ne. S jedním gólem se to pak špatně hraje. Bohužel jsme se nedokázali prosadit, proto jsme prohráli.

 

Kde se podle tebe ta série zlomila?

Já vůbec nemůžu říct, že by se série někde lámala. Každý zápas jsme odehráli naplno, všichni dřeli. Neřekl bych, že by se někdo něco zlomilo. V kabině pořád byla odhodlaná vítězná nálada, kluci chtěli hrát a vyhrát. A tímto bych jim i chtěl poděkovat za to, že do té série dali všechno. Velmi vyrovnaná série.

 

Pochválil jsi spoluhráče z pozice kapitána v kabině? Za co všechno?

Za všechno. Nebyla to lehká sezona. Hlavně ten start byl hodně nevydařený, hodně se tam stalo. Kluci se s tím ale poprali, závěr byl vynikající. Myslím, že si to sedlo. A troufnu si tvrdit, že tím osmým místem jsme i překvapili, protože podle mě s námi nikdo moc nepočítal. A myslím, že i v předkole jsme ukázali, že jsme platný soupeř. Bylo to vyrovnané a zase, rozhodovaly detaily. Na druhé straně, nevím, jak je to postavené tady, kluci v Česku nejsou úplně zvyklí hrát ob den a pak přijde play off a my máme pět zápasů v sedmi dnech. Neříkám, že bych se na to vymlouval, protože Brno mělo stejný program. Jen tak přemýšlím, jestli by to nechtělo v sezoně občas taky natrénovat ty dva zápasy po sobě, ať se na to člověk v té rozhodující fázi dokáže připravit a přizpůsobit se tomu tempu.

 

Před play off jste přišli o papírovou jedničku Miroslava Svobodu. Jak podle tebe zvládl svou roli Daniel Dolejš v bráně?

Ten byl vynikající. Nebál se toho. Už v průběhu sezony ukazoval, že není jen dvojkou, ale i v klíčových zápasech může být oporou. Super spoluhráč. Do každého zápasu dává všechno a držel nás. Byl stoprocentní, z jeho strany super.

 

Kometa je historicky a statisticky úspěšný a silný tým, přesto, cítili jste, že třeba právě v této sérii byla hratelnější více, než kdy jindy?

Já myslím, že hratelní byli a my to tak cítili, že to zvládneme, že to urveme a půjdeme za vítězstvím. Ale bohužel nedopadlo to. Ale opakuju, že každý na ledě nechal všechno.

 

Jak moc s vámi zamával nebo nezamával ten rychlý gól v úvodu pátého zápasu?

Já myslím, že ze začátku to z naší strany bylo trochu nervóznější. Ale myslím, že jsme se oklepali a ve druhé třetině především dominovali. Ale neměli jsme ty druhé šance a play off hokej je právě o těch druhých šancích. Odražené puky, dorážky, tam jsme nebyli, to byl ten detail, který rozhodoval.

 

Hodně se napsalo a mluvilo o síle přesilovky Komety, i ty jsi členem vítkovického special teamu na oslabení. Jak těžké bylo bránit tuhle zbraň Brna v čele s Peterem Muellerem jako nejproduktivnějším hráčem celé extraligy?

Troufnu si říct, že při hře pět na pět jsme byli proti této jejich lajně lepší. Ale rozdíl byl v přesilovce, to ano. Byla vidět jejich zkušenost, že když jsme se soustředili na jednoho jejich hráče, tak byli schopní to přetočit a v průběhu zápasu to sehrát jinak. Byla v tom vidět jejich velká síla. Ale bylo to dáno i tím, že ti kluci už nějakou dobu hrajou spolu. U nás jsme se teprve sešli a nehrajeme spolu tak dlouho. Myslím proto, že i z naší strany to nebylo špatné.

 

Budeš i ty v příští sezoně členem vítkovického special teamu, aby ta souhra byla zase o něco lepší?

Určitě, určitě bych tady chtěl zůstal. Pod trenérskou dvojicí, pod týmem, jaký tady je. A uvidíme, jaký tady bude tým, proto bych se k tomu radši dál nevyjadřoval.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025