Kluby rozhodly: Extraliga pokračuje i v době omezení

Původní zpráva z hokej.cz

Skvělá zpráva pro hokejové fanoušky! Tipsport extraliga bude navzdory vyhlášeným opatřením vůči koronaviru pokračovat, na středečním mimořádném jednání Asociace profesionálních klubů se na tom dohodli zástupci 14 účastníků nejvyšší soutěže.

Zástupci klubů jednali o dalším programu soutěže v návaznosti na opatření, která ve středu oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Na hromadné akce v uzavřených prostorech nově smí maximálně tisíc osob včetně hráčů, trenérů, členů realizačních týmů a lidí nutných k organizaci utkání.

„Musím říci, že jednání bylo perfektní a kluby se domluvily na postupu, jak bude soutěž vypadat. Jede se podle plánu a platného rozpisu extraligy. Zápasy se neuskuteční pouze v případě, že by někdo byl v karanténě,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

V programu nejvyšší soutěže aktuálně platí odložená utkání pouze u klubů, které mají hráče v karanténě. Na první zápasy sezony si ještě musejí počkat hokejisté Vítkovic a Komety Brno, nově mají podezření na covid-19 v Energii. Dnešní duel Karlových Varů se Spartou byl proto dopoledne přeložen na jiný termín.

Jednání APK LH se zúčastnil také Milan Hnilička. Předseda Národní sportovní agentury zástupce klubů informoval o plánovaných finančních náhradách za ušlý příjem ze vstupného. Agentura ve spolupráci s ministerstvem průmyslu dokončuje dotační program, který klubům pomůže částečně kompenzovat ztráty.

„Těchto čtrnáct dní bereme jako nutné zlo, které omezilo diváky,“ připomněl Tomáš Král. „Kluby se ale shodly, že situaci přežijí a další kroky budou následovat po čtrnácti dnech, kdy uvidíme, jak se situace dále vyvíjí.“ Příští jednání APK LH proběhne za dva týdny, ve čtvrtek 8. října. Právě tehdy by měl ministr zdravotnictví vyhodnotit omezení, která ve středu zavedl.

Pro Vítkovice to znamená, že po konci karantény k 27. 9. začíná tým s tréninkem a přípravou na soutěžní utkání. První zápas je dle plánu v pátek 2. října na ledě Českých Budějovic.

Konkrétní informace týkající se přímo zápasů HC VÍTKOVICE RIDERA a technické náležitosti s tím související – připravujeme…