Klobouk dolů před obětavostí kluků, smekl před kolegy Daniel Dolejš

Kometa ve druhém utkání předkola jednoznačně přestřílela Vítkovice, ale Ostravané inkasovali jen jednou. Daniel Dolejš měl nadosah čisté konto, ale více, než nula ve statistice mu dělá radost výhra a vedení 2:0 v sérii. Brankář ostravského celku také chválil obětavost svých spoluhráčů, díky které dokázal tým ustát tvrdý tlak soupeře ve třetí třetině.

Souhlasíš s tím, že klíčem k zápasu bylo to, že jste ustáli čtyřminutové oslabení, především díky obětavosti všech bránících hráčů?

Určitě a klobouk dolů před klukama. V play off je tohle klíčem k úspěchu. Hrajeme obětavě jako tým celý zápas a když pak jsme v oslabení – ještě když víte, že Kometa má ty přesilovky extrémně silné – tak ty zblokované střely jsou hodně důležité.

Co říkáš na to, že do střel ochotně padají i takoví hráči jako Lukáš Krenželok nebo Dominik Lakatoš, kteří zatím byli spíše ofenzivními oporami vašich výkonů?

Jsou to kluci, kteří jsou do ofenzivy, ale v play off zatnou zuby a padají do střel. Ještě jednou klobouk dolů před nimi.

Obrovskou ofenzivní silou Komety je útočník Peter Mueller, ale toho jste zatím ještě pořádně nepustili do jeho perfektní disciplíny, kterou je střela z první…

Tak to je potřeba rychle zaklepat na dřevo. Doufám, že se do ní dostane co nejméně. Kluci výborně brání a znepříjemňují mu hru, hlavně výborně hrají v oslabení. Ale nechci to zakřiknout, v Brně nás čeká ještě hodně těžká a tvrdá práce.

Kometa vám dala jediný gól, a to v přesilovce. Myslíš, že byste ubránili i ji, kdyby tam Marek Kalus nezlomil hokejku a vy nehráli defacto ve třech?

Těžko říct, možná by to pomohlo, ale do téhle debaty bych se nerad pouštěl.

Vedete 2:0 na zápasy to je velice slibné a nadějné. Nevisí ale nad vámi trošku – byť třeba v pozitivním – strašák série předkola 2017, kdy jste vedli nad Plzní 2:0, ale nakonec jste to nedotáhli do konce? Je tenhle současný tým Vítkovic natolik zkušený, aby tuhle chybu nezopakoval?

Já myslím, že máme hodně zkušený tým a doufám, že tahle série s Kometou dopadne mnohem lépe, než ta vzpomínaná s Plzní.

Do série jsi vstoupil jako jednička Vítkovic, přitom naposledy jsi jako hlavní brankář byl v play off před šesti lety v předkole proti Pardubicím. Co na to říkáš?

Že je to už hodně dávno. A o to více si to snažím teď užít. Každý zápas. Doufám, že si zachytám, co nejvíce.

Pomáhá ti nyní i fakt, že jsi v základní části dost zápasů odchytal, například i sedm zápasů v řadě?

Určitě, protože jsem rozchytaný a šlo se mi do série lépe, než kdybych měl za sebou třeba jen šest zápasů a zbytek na střídačce. Dostal jsem více důvěry i v základní části, za což jsem rád a teď mi to dost pomáhá.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613