Banner Promo

Každý bod bereme, ale chtěli jsme víc, říká Lukáš Krenželok

Datum publikování:

Vítkovice dnes tlačily, ale dlouho nemohly prolomit obranný vál Zlína v čele s brankářem Kašíkem. Povedlo se to až pět minut před koncem nejlepšímu střelci Vítkovic Lukáši Krenželokovi, který přesnou tečí poslal utkání do prodloužení. V něm se nakonec ocitl také v centru dění, když po buly ztratil svou hůl, čehož Zlín využil dokonale.

Lukáši, pět minut před koncem třetí třetiny se ti povedlo vyrovnat. Jak se to seběhlo?

Rosťa Marosz vystřelil takového motýlka a já jsem to sklepl do brány. Buďme rádi za takový gól, ale moc nám to nepomohlo.

Zlínští okamžitě reklamovali vysokou hůl, i brankář Kašík v rozhovoru řekl, že to viděl jako zřetelnou vysokou hůl. Jak jsi tu situaci viděl ty?

Letělo to vysoko, ale myslím, že na videu to jde vidět, že jsem to tečoval dole. Ze začátku jsem taky přesně nevěděl stoprocentně, letělo to celkem nahoru, ale směr jsem změnil, když to letělo níž.

Byla to vědomá teč? Zdálo se, že v první chvíli ani nevíš, že se ti to povedlo.

Chtěl jsem. Nejde to trefit pokaždé, ale viděl jsem, že to letělo na branku, tak jsem se natáhl a zkusil to.

Jaké podle tebe bylo první utkání po reprezentační přestávce?

Bylo to takové…nevím, jak bych to popsal. Hodně nepřesností, z naší strany špatné utkání. Málo jsme se tlačili do gólu, hodně nepřesností. Musíme rychle zapomenout a jít dále. Kdybychom dali gól dříve z přesilovky, tak se to možná vyvíjí jinak. Dali jsme jeden pět minut před koncem a v prodloužení už je to o tom, kdo to dá.

Bod tedy bereš?

Každý bod v sezoně je důležitý. Na to, že jsme prohrávali, tak máme aspoň ten bod, ale určitě jsme chtěli víc.

Zlín je sice stále na posledním místě, ale herně nevypadá tak špatně, že?

Hrají jednoduše, dávají si to za obranu, tečují, jdou agresivně, někdy mi přišlo, že až na riziko. Neuměli jsme si s tím poradit. Místo, abychom to rychle otočili a dělali jim problémy, tak nám tam párkrát zatopili. Bylo to ale takové ani u nás…ani u nich. Takové špatné.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761