Kapitáni Vítkovic a Třince se před jubilejním derby sešli na neutrální půdě

Historické 100. extraligové derby mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Oceláři Třinec poutá pozornost. Kapitáni obou hokejových klubů Moravskoslezskéhokraje se v pondělí setkali na neutrální půdě ve Vratimově, promluvili otom, jak vnímají společné zápasy a podepisovali se přítomným fanouškům.

V pátek se v třinecké WERK ARENĚ odehraje historické 100. ocelářské extraligové derby mezi týmy HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Oceláři Třinec. Oba kluby vzájemně chystají na jubilejní zápas společný doprovodný program, ale samozřejmě především půjde o sportovní zápolení dvou klubů nejvyšší hokejové soutěže Moravskoslezského kraje.

Současní kapitáni obou mužstev – Zbyněk Irgl za Slezany a Jan Výtisk za Ostravany – se pět dní před jubilejním duelem potkali na neutrální půdě ve Vratimově, kde povyprávěli o tom, jak jejich týmy vnímají vzájemné zápasy a následně se také podepisovali přítomným fanouškům. "Je to vždy velký hokejový svátek. Já osobně jsem jej zažil jak na straně Vítkovic, tak také na straně Třince a vždycky to bylo něco navíc. Teď už jsem zase zpátky ve Vítkovicích a můžu si to užívat ve svém mateřském dresu. Za tým můžu říct, že v pátek uděláme v Třinci vše pro to, abychom se po zápase mohli radovat z vítězství," řekl nebojácný bojovník Vítkovic Jan Výtisk. Také aktuální kapitán Třince Zbyněk Irgl zná coby odchovanec Vítkovic ocelářské derby z obou stran. "Vždy to byly velké zápasy, velké bitvy s výbornou atmosféfou, kterou lidi ať už v Ostravě nebo v Třinci dokázali udělat. Není to jen další z extraligových zápasů, každý cítíme, že je to trochu něco více a podle toho do toho jdeme, motivace je vždy při derby velká."

Historicky 100. extraligové derby mezi HC Oceláři Třinec a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje v třinecké WERK ARENĚ v pátek 2. prosince od 17 hodin.